10:01 2020 Birželio 02
Tiesioginis eteris
 • USD1.1116
 • RUB77.4378
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuva — NATO dalis (178)
  159

  Anot Aljanso vadovo pavaduotojos Rose Gottemoeller, daugelis NATO narių, esančių kaiminystėje su Rusija, laiko "Iskander" raketų kompleksų dislokavimą grėsme savo saugumui

  VILNIUS, balandžio 3 — Sputnik. NATO šalys laiko Rusijos raketų kompleksų "Iskander" dislokavimą Kaliningrado srityje grėsme savo saugumui, praneša RIA Novosti su nuoroda į Aljanso vadovo pavaduotojos Rose Gottemoeller interviu laikraščiui "Kommersant".

  Anksčiau Rusijos URM Europos bendradarbiavimo departamento direktorius Andrejus Kelinas sakė, kas Maskva neketina atsiskaityti prieš NATO dėl "Iskander" kompleksų dislokavimo Kaliningrade.

  "Niekas nesiginčija, kad Kaliningrado sritis — tai Rusijos teritorija. Tačiau "Iskander" raketų kompleksų dislokavimas — tai militarizacijos tendencijos įrodymas ir oro erdvės kontrolės stiprinimas… Daugelis Aljanso narių, esančių kaiminystėje su Rusija, laiko tai grėsme savo saugumui", — sakė Gottemoeller.

  Anksčiau Rusijos Gynybos ministerija žiniasklaidai patvirtino pranešimus apie mobiliųjų raketų kompleksų "Iskander-M" prekėlimą į Kaliningrado sritį. Oficialus karinės žinybos atstovas Igoris Konašenkovas paaiškino, kad ši mobilus kompleksas ir raketų pajėgos tobulina pasirengimą.

  Lietuvos URM vadovo Lino Linkevičiaus teigimu, raketų dislokavimas ir panaudojimas įtrauktas į regione rengiamų pratybų scenarijų. Linkevičiaus nuomone, taip Maskva bando didinti spaudimą Vakarams, tikėdamasi nuolaidų derybose dėl situacijos Sirijoje ir Ukrainoje.

  Rusijos užsienio reiklaų ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad kompleksai "Iskander" buvo dislokuoti į Kalinigrado sritį dėl destruktyvių NATO veiksmų.

  Ant jo, JAV ir NATO sąmoningai didina įtampą santykiuose su Maskva, prisidengdama mitu apie "grėsmę iš Rytų". Ministras taip pat pažymėjo, kad Rusija yra pasiruošusi dialogui su Aljansu, tačiau sąveika turi būti lygiateisė.

  Liepos mėnesį NATO viršūnių susitikimo metu buvo priimtas sprendimas dėl 2017 metų keturių tarptautinių NATO batalionų dislokacijos Baltijos šalyse ir Lenkijoje.

  "Iskander-M" gali tiksliai pataikyti į taikinius 500 kilometrų atstumu. Kompleksas skirtas naikinti priešraketines gynybos priemones, lėktuvų ir sraigstasparnių aerodromus bei komandinius punktus.

  Temos:
  Lietuva — NATO dalis (178)

  Dar šia tema

  JAV: "Iskander" dislokavimas Kaliningrade gresia ES saugumui
  KAM atsisakė komentuoti "Iskander" dislokavimą Karaliaučiaus srityje
  NI papasakojo, kodėl NATO "labiausiai" bijo Karaliaučiaus
  Tegai:
  "Iskander" raketų kompleksai Kaliningrade, NATO, Rose Gottemoeller, Sergejus Lavrovas, Linas Linkevičius, Europa

  Svarbiausios temos