13:51 2021 Kovo 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.2028
 • RUB88.6885
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  16

  Ukrainos Nacionaliniame banke atliktos kratos dėl kilusių įtarimų, kad vadovybė neteisėtai pasisavino banko lėšas

  VILNIUS, balandžio 3 — Sputnik. Ukrainos Nacionalinio banko vadovybė gali būti susijusi su lėšų, skirtų komercinių bankų refinansavimui, grobstymu, pareiškė Ukrainos televizijos kanalui "1+1" Nacionalinio anti korupcinio biuro vadovas Artemas Sytnikas.

  Nacionaliniame banke atliktos kratos metu teisėsaugos pareigūnai paėmė dokumetus, kuriuos panaudos valdžios piktnaudžiavimo byloje. Šiuo metu iškelta baudžiamoji byla — manoma, kad banko vadovai piktnaudžiavo savo pareigomis trečių asmenų naudai. Žalos dydis kol kas tiksliai nenustatytas, tačiau kalbama apie  milijardus grivinų.

  "Mes tikriname lėšų, skirtų refinansavimui, išlaidų teisėtumą ir Nacionalinio banko  vadovybės dalyvavimą šioje veikloje", — sakė Sytnikas.

  Aksčiau Nacionalinis antikorupcinis biuras pranešė, kad įtaria Nacionalinio banko pareigūnus 2015-2016 metais pagal susitarimą su kolegomis iš komercinių bankų padarius didelę žalą valstybės interesams. Tyrimas pradėtas 2017 metų vasarį.

  Europa vis tiek ketina suteikti paramą Ukrainai

  Balandžio 1 dieną Ukrainos prezidentas Petro Porošenka pareiškė, kad Europa pasiruošusi sukurti ilgalaikį Ukrainos palaikymo planą.

  Euromaidanas Kijeve, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Андрей Стенин

  Kovo 16 dieną Europos Komisija palaikė sprendimą suteikti paramą Ukrainai, pagal antrą paramos etapą Europa skirs 600 milijonų eurų. Kijevas planuoja gauti šiuos pinigus jau balandžio 3-7 dienomis.

  Porošenka taip pat pareiškė, kad balandžio 3 dieną Traptautinis valiutų fondas spręs klausimą dėl "1 milijardo JAV dolerių paramos suteikimo Ukrainai".

  Šis klausimas turėjo būti sprendžiamas dar kovo mėnesį, tačiau buvo atidėtas.

  Ukrainos finansų ministerija pareiškė, kad klausimą sprendimas buvo nukeltas dėl butinybės suskaičiuoti ekonomines pasekmes dėl Donbaso situacijos.

  Tarptautinio valiutos fondo programos ir susijusios su jomis Europos Sąjungos programos yra vienintelis Ukrainos išorinis finansavimo šaltinis. Tuo pat metu, suteikus paramą Vakarai reikalauja rimtų reformų iš Ukrainos pusės, tarp jų demonopolizacija, konkurencijos plėtra, teismų reforma ir kova su korupcija.

  Dar šia tema

  Ukraina įtaria: Senis Šaltis dirba Rusijos žvalgybos naudai
  Ukrainos "PrivatBank" tapo valstybiniu už 4 euro centus
  Tegai:
  baudžiamoji byla, bankas, Ukraina

  Svarbiausios temos