15:44 2019 Gruodžio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1075
 • RUB70.3925
  Karinės pratybos, archyvinė nuotrauka

  Lukašenko apie pratybas "Zapad-2017": mes nekovosime prieš visą pasaulį

  © Sputnik / Виктор Толочко
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Karinės pratybos "Zapad-2017" (37)
  391

  Aleksandras Lukašenko pažymėjo, kad tokį pat pavojų prie Baltarusijos ir Rusijos sienų kelia NATO, tad atsvarai buvo sukurta šių dviejų šalių karinė grupuotė

  VILNIUS, balandžio 7 — Sputnik. Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenko pareiškė, kad regioninė karinė Baltarusijos ir Rusijos grupuotė nieko nesiruošia pulti, praneša Sputnik Baltarusija.

  "Šiandien gavau laišką iš JAV kongresmenų grupės, įskaitant ir gerai žinomą personažą (Džoną — Sputnik) Makeiną, kuris Baltarusijoje ieško demokratijos, piktinasi,  kad mes čia kažką sulaikėme ir taip toliau, ir panašiai", — pareiškė Lukašenko interviu televizijos kanalui "Mir".

  Pasak jo, laiške buvo paliesta artėjančių pratybų "Zapad-2017", kurios vyks Baltarusijos teritorijoje, tema.

  "Šie ponai kelia ir pratybų klausimą: jiems tai kažkoks pavojus. O mums ar nekyla pavojus, kai šiandien NATO suaktyvėjo prie mūsų sienų?" — paklausė Baltarusijos lyderis.

  "Rusai mėgsta sakyti, kad tai prie Rusijos sienų. Jei tai Kaliningradas― taip. Bet reikia suprasti, kad tai, visų pirma, prie Baltarusijos sienų. Ir reikia, kad europiečiai, NATO nariai ir JAV suprastų, kad, atsvarai mes kažkada sukūrėme bendrą grupuotę Baltarusijos teritorijoje ir Rusijos vakaruose. Ši grupuotė yra pasirengusi veikti ginant mūsų interesus. Mes nieko neketiname pulti, mums to nereikia", — pasakė Lukašenko.

  Taip pat jis pabrėžė: "Mes negalime šiandien kovoti su visu pasauliu. Ir Putinas, ir aš tai puikiai suprantame. Tačiau savo neatiduosime. Todėl jie turėtų mus suprasti".

  Baltarusijos ir Rusijos karinės pratybos "Zapad-2017" vyks rugsėjo 14-20 dienomis septyniuose Baltarusijos poligonuose. Į jas iš Rusijos atvyks apie tris tūkstančius karių ir apie 280 vienetų technikos. Taip pat planuojama pakviesti tarptautinius stebėtojus, įskaitant ir NATO.

  Neseniai Lietuvos saugumo departamentas paskelbė grėsmių nacionaliniam saugumui vertinimo ataskaitą.

  Dokumente įvardytos pagrindinės grėsmės šaliai, be to, dauguma pavojų, anot Saugumo departamento, sklinda iš Rusijos, ypač rugsėjį įvyksiantys Rusijos ir Baltarusijos mokymai "Zapad-2017". Autorių teigimu, "Rusija jau šiuo metu sugebėtų per 24–48 val. pradėti kovos veiksmus prieš Baltijos valstybes".

  Temos:
  Karinės pratybos "Zapad-2017" (37)

  Dar šia tema

  Lietuvos militarizmas įgauna afrikietišką specifiką
  NATO šalys laiko "Iskander" Kalingrade grėsme saugumui
  Rusijos URM paaiškino "Iskander" perkėlimą į Kaliningrado sritį
  JAV: "Iskander" dislokavimas Kaliningrade gresia ES saugumui
  URM teigimu, Rusija dislokuoja "Iskander" siekdama nuolaidų iš Vakarų
  Tegai:
  karinis bendradarbiavimas, karinės pratybos, karinės pratybos "Vakarai-2017", Aleksandras Lukašenka, Baltarusija

  Svarbiausios temos