11:31 2021 Vasario 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.2225
 • RUB90.3519
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  109

  Londone dėl kapitalinio remonto, kuris valstybei kainuos 29 milijonus svarų, teks uždaryti didžiausią šalies laikrodį Big Beną, tačiau dar neaišku kuriam laikui

  VILNIUS, balandžio 10 — Sputnik. Kapitalinis žinomiausio Londono laikrodžio Bing Beno kapitalinis remontas kainuos 29 milijonus svarų ir tęsis tris metus, praneša RIA Novosti su nuoroda į Britanijos Parlamento pranešimą.

  "Kad žinomiausias Britanijos laikrodis rodytų tikslų laiką, mūsų ekspertai atidžiai stebi mechanizmo darbą ir kiekvieną dieną jį tikrina. Speciali Parlamento restauratorių grupė atidžiai stebi Elžbietos bokštą, kurį kiekvienais metais aplanko apie 12 tūkstančių žmonių. Tačiau, atsižvelgdami į tai, kad paskutinį kartą kapitalinis remontas vyko prieš 30 metų, 1983-1985 metais, dabar reikia skirti 29 milijonus svarų, siekiant išsaugoti bokštą ir laikrodį būsimoms kartoms geroje būklėje", — rašoma pranešime.

  Darbas prasidės kitais metais, per tris metus planuojama sutvarkyti ir patį bokštą, kuriam 2012 metais, minint karalienės Elžbietos II 60-ąsias  valdymo metines, buvo suteiktas jos vardas, bei laikrodždio mechananizmą.  Restauratoriai sutvarkys laikrodžio rodykles ir svyruoklę. Remontas reikalingas dėl korozijos, įtrūkimų bošto lubose ir kitų defektų.

  Nors aplink bokštą bus pastatyti pastoliai, Parlamentas žada, kad vienas iš keturių ciferblatų visuomet bus atidengtas, kad turistai galėtų susidaryti įspūdį apie pagrindinę Londono įžymybę.

  Tačiau išgirsti laikrodžio garsą pavyks ne visiems turistams, nes kuriam laikui teks jį atjungti, o kiek tęsis "tyla" dar neaišku.

  Pagal planuojamo remonto ataskaitą, laikrodis nutils ilgiausiam laikui per visą jo istoriją nuo 1859 metų balandžio, kuomet jis pradėjo veikti ant bokšto.

  "Laikrodžio mechanizmas bus stabdomas keletą kartų per tris metus. Mes svarstome, kaip padaryti šias pertraukas maksimaliai trumpomis", — aiškino Parlamento atstovė žurnalistams.

  Big Benas — vienas didžiausių pasaulio laikrodžių — neatsitiktinai yra laikomas ne tik Londono, bet ir visos Anglijos simboliu.

  Big Beno laikrodis turi keturis ciferblatus, matomus iš skirtingų pusių. Pats laikrodžio mechanizmas buvo pabaigtas 1854 metais, tačiau kad jis galėtų normaliai funkcionuoti, prireikė dar ketverių metų.

  Big Beno laikrodžio varpą nuliejo Johnas Warneris su sūnumis 1856 metais. Kadangi tuo metu laikrodžio bokštas dar nebuvo baigtas statyti, varpas buvo pastatytas rūmų kieme, kur jis mušdavo valandas. Big Beno varpas svėrė 16 tonų, o jo kūjis — apie 300 kilogramų. 1858 metais iš senojo varpo buvo nulietas naujas, šiek tiek lengvesnis, kuris tebekabo iki šių dienų.

  Dar šia tema

  Žiniasklaida: ryšium su Brexit Londonas pareikalaus 10 mlrd eurų iš ES banko
  Gyvenimo istorija: Londone atidaroma princesės Dianos suknelių paroda
  Mitingas Londone prieš Jungtinės Karalystės išstojimą iš Europos Sąjungos
  Tegai:
  restauracija, Big Benas, remontas, Londonas, Didžioji Britanija

  Svarbiausios temos