00:48 2020 Vasario 21
Tiesioginis eteris
  • USD1.0790
  • RUB68.8060
    Pasaulyje
    Gauti trumpą nuorodą
    59

    Anglai, prancūzai, vokiečiai, turkai ir brazilai, kuriuos apklausė sociologai, įsitikinę, kad Donaldui Trampui užėmus JAV prezidento postą, pasaulis netaps saugesnis

    VILNIUS, balandžio 11 — Sputnik. Dauguma Didžiosios Britanijos, Prancūzijos, Vokietijos, Turkijos ir Brazilijos piliečių mano, kad Donaldui Trampui (Donald Trump) tapus JAV prezidentu pasaulis bus nebe toks saugus, rodo apklausos Sputnik.Nuomonės rezultatai.

    Šios nuomonės laikosi 55% anglų, 64% prancūzų, 72% vokiečių, 52% turkų ir 60% brazilų.

    Išimtis — tik italai ir amerikiečiai: Italijoje taip mano 49%, JAV — 45%.

    Vis dėlto, visose penkiose šalyse skaičius manančių, kad pasaulis bus mažiau saugus, Trampui tapus Amerikos valstybės vadovu, didesnis nei tų, kurie mano priešingai.

    Tuo pat metu beveik trečdalis italų (32%), 28% turkų ir ketvirtis britų (25%) mano, kad pasaulio saugumo lygis nepasikeis.

    Sputnik atlikto tyrimo rezultatai
    Sputnik atlikto tyrimo rezultatai

    Apklausa specialiai informacinei agentūrai ir radijui Sputnik buvo atlikta vasarį, vienos didžiausių pasaulyje tarptautinės tyrimų kompanijos — TNS Global. Joje dalyvavo 7 148 respondentų iš Didžiosios Britanijos, Prancūzijos, Vokietijos, Italijos, Turkijos, Brazilijos ir JAV.

    Lietuvoje apklausos tokiomis temomis neatliekamos dėl to, kad valdantysis elitas drįsta kalbėti visos Lietuvos vardu.

    "Lietuvos žmonės vertina nuoseklią Jungtinių Amerikos Valstijų paramą Lietuvos laisvei, nepriklausomybei ir valstybingumui. Tai tvirtas pamatas abiejų šalių draugystei ir bendradarbiavimui", — sakė Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė, sveikindama naują JAV prezidentą Trampą su  inauguracija.

    Oficialusis Vilnius visada išreikšdavo viltį, kad po Trampo pergalės JAV užsienio politika Baltijos šalių atžvilgiu nesikeis. Lietuvos prezidentė ir ministras pirmininkas nuo pirmųjų Donaldo Trampo valdymo dienų pabrėždavo, kad Baltijos šalys yra neva pagrindiniai NATO ir ES gynėjai "Rusijos kryptimi".

    Kaip atsaką į šiuos pareiškimus Lietuvos valdžia gauna "komplimentus" iš Amerikos vadovybės.

    "Mus vienija bendros vertybės — laisvė, demokratija, įstatymų ir teisingumo pirmenybė. Mes negalime įsivaizduoti geresnių sąjungininkų, nei Baltijos šalys", — sakė JAV viceprezidentas Mike Pence (Maikas Pensas) po susitikimo su Baltijos šalių vadovais Miuncheno konferencijos metu 2017 metų vasarį.

    JAV vertina Lietuvos įnašą į regiono gynybą>>

    Be to, kiekviena proga Lietuvos lyderiai stengiasi priminti pasauliui, kad, nepaisant to, kas vadovautų Baltųjų rūmų administracijai, Vilnius visada bus atsakingas Vašingtono valios vykdytojas Šiaurės Europoje.

    Dar šia tema

    Trampas teikia sąskaitą ES, Lietuva apmokės "natūra" — karinėmis bazėmis
    Apklausa: Trampo reitingas nukrito iki minimumo
    Trampas pavadino Obamą "silpnuoliu", kurį "spaudė" Rusija
    Trampas įvertino save aukščiausiu balu už prezidento darbą
    Tegai:
    saugumas, apklausa, TNS Global, Sputnik.Nuomonės, Donaldas Trampas

    Svarbiausios temos