10:48 2018 Vasario 22
Vilnius-15°C
Tiesioginis eteris
  G7 nariai, nuotrauka iš įvykio vietos

  Prancūzijos URM: G7 nepriėmė sprendimo dėl sankcijų Rusijai

  © AFP 2018/ Vincenzo PINTO
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  17 0 0

  G7 šalių-narių užsienio reikalų ministrai nepriėmė sprendimo dėl sankcijų Rusijai ryšium su karinėmis operacijomis Sirijoje

  VILNIUS, balandžio 11 — Sputnik. Prancūzijos užsienio reikalų ministras Jean-Marc Ayrault (Žanas Markas Eiro) pareiškė, kad "Didžiojo septyneto" šalių URM viršūnių susitikime Lukoje nebuvo priimtas sprendimas dėl sankcijų Rusijai ir Sirijai takymo, praneša RIA Novosti su nuoroda į "Reuters".

  Savo ruožtu, agentūra "Bloomberg" pranešė, kad sankcijų Maskvai išplėtimo klausimas nebuvo svarstomas.

  Eiro pažymėjo, kad visos G7 šalys mano, kad Sirijos prezidentas Basharas al-Assadas negali būti šalies ateities dalimi. Prancūzijos URM vadovas taip pat pridūrė apie ugnies nutraukimo režimo, kurią reguliuos tarptautinė bendruomenė, būtinybę, kaip pirmą padėties Sirijoje sureguliavimo žingsnį.

  Anksčiau Didžiosios Britanijos užsienio reikalų ministras Boris Johnson (Boris Džonsonas) pareiškė, kad susitikime jis ketina pareikalauti sankcijų prieš Rusiją sugriežtinimo. Kaip rašo "Sun", britų ministras nori, kad ryšium su cheminio ginklo panaudojimu Idlibe, G7 paskelbtų bendrą pareiškimą, pagal kurį Rusija turės nustoti remti Sirijos prezidentą Basharą al-Assadą ir išvesti savo kariuomenę iš šalies. Maskvai atsisakius bus taikomos naujos sankcijos, prie tų, kurios jau yra įvestos ryšium su situacija Ukrainoje, rašo dienraštis.

  Rusijos ir Vakarų valstybių santykiai pablogėjo dėl Ukrainos ir Krymo situacijos. 2014 metų liepos pabaigoje ES ir JAV pradėjo skelbti sankcijas ne tik atskiriems fiziniams asmenims ir įmonėms, bet ir Rusijos ekonomikos sektoriams. Atsakydama į sankcijas Rusija apribojo JAV, ES šalių, Kanados, Australijos ir Norvegijos maisto prekių importą.

  Dar šia tema

  Bloomberg: Europa ketina pratęsti sankcijas Rusijai dar pusmečiui
  Europa nepritaria sankcijų Rusijai sušvelninimui
  Buvęs EK vadovas ragina nedelsiant atšaukti sankcijas Rusijai
  Rusijos senatorius priminė Merkel: Rusijos sankcijomis nepalaužti
  Trampas: sankcijų atšaukimas mainais už Rusijos branduolinio ginklo mažinimą
  Tegai:
  sankcijos, G7, Europos Sąjunga
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos