09:25 2019 Gruodžio 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.1174
 • RUB69.9930
  Baltieji rūmai, archyvinė nuotrauka

  Baltieji rūmai: JAV reikalingas dialogas su Rusija

  © Sputnik / Наталья Селиверстова
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  25

  Baltųjų rūmų atstovas sakė, kad JAV tikisi iš Rusijos "rimto nusiteikimo" dvišaliam bendradarbiavimui

  VILNIUS, balandžio 12 — Sputnik. JAV nenori įtampos su Rusija eskalacijos, trečiadienį žurnalistams sakė Baltųjų rūmų Nacionalinės saugumo tarybos vyresnysis pareigūnas.

  Baltųjų rūmų atstovo buvo paklausta, ar Rusija ir JAV pajudėjo link eskalacijos "šaltojo karo" dvasioje.

  "Mes nenorime eskalacijos. Valstybės sekretorius (Reksas) Tilersonas šiandien Maskvoje. Mes, žinoma, suprantame, kad mums reikalingas dialogas su Rusija, kad tai labai svarbu. Bet mums su jais reikia ištirti, kokiose srityse mes galėtume bendradarbiauti", — pareiškė Baltųjų rūmų atstovas.

  Jis pažymėjo, jog svarbu, kad Rusija parodytų "rimtą požiūrį į bendradarbiavimą su mumis ir reintegraciją į pasaulinę tvarką, pagrįstą taisyklių laikymusi".

  Balandžio 7 —osios naktį JAV paleido sparnuotąsias raketas į vyriausybės bazę Sirijoje. JAV raketų atakos tikslas buvo Šairato aerodromas, iš kurio, pasak JAV vyriausybės, surengta cheminė ataka Idlibo provincijoje. Pasak Pentagono, viso buvo paleistos 59 raketos.

  Tuo pačiu metu, Vašingtonas nepateikė jokių įrodymų ir neklausė Rusijos raginimo atlikti išsamų tyrimą prieš kaltinant Sirijos valdžią, kuri kategoriškai atmetė cheminių ginklų naudojimą, nurodydama, kad jie jau seniai buvo pašalinti iš šalies teritorijos laikantis Cheminio ginklo draudimo organizacijos nurodymų.

  Rusija pažymėjo, kad JAV veiksmai pažeidžia tarptautinės taisės normas. O Rusijos prezidentas Vlidimiras Putinas pavadino "kinų vėplomis" Vašingtono sąjugininkus NATO dėl to, kad jie užsimerkia prieš JAV smūgius Sirijai.

  Dar šia tema

  JAV bombardavo Šairat bazę Sirijoje
  Sirijos kariuomenė išlaisvina Alepą
  Be pertraukos šventėms: Sirijos armija tęsia puolimą
  Aviacijos smūgis Sirijoje: žuvo 22 vaikai
  Putinas, Merkel ir Holandas Berlyne aptarė karą Sirijoje
  Tegai:
  JAV karinė technika, bendradarbiavimas, Reksas Tilersonas, Vladimiras Putinas, Sirija, Rusija, JAV

  Svarbiausios temos