23:27 2020 Birželio 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.1116
 • RUB77.4378
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  34

  Baltusiuose rūmuose manoma, kad Kinijos sprendimas neblokuoti Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos rezoliucijos dėl Sirijos yra prezidento Trampo diplomatijos pergalė

  VILNIUS, balandžio 13 — Sputnik. Kinijos sprendimas nebalsuoti už Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos rezoliucijos dėl Sirijos projektą, kurį pasiūlė Vašingtonas, Londonas ir Paryžius, yra "didžiulė JAV prezidento Donaldo Trampo pergalė", pabrėžia oficialus Baltųjų rūmų atstovas Šonas Spaiseris, praneša RIA Novosti.

  Baltieji rūmai, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Наталья Селиверстова

  Anksčiau trečiadienį Kinija susilaikė balsavimo dėl rezoliucijos metu. Rezoliucijos autoriai apkaltino Sirijos Vyriausybę cheminėmis atakomis Idlibe.

  Baltieji rūmai laiko tokį sprendimą palaikymu iš Kinijos pusės. Kaip pareiškė Spaiseris televizijos kompanijos "Fox News" eteryje, Pekino palaikymas — tai didžiulė JAV prezidento ir visos šalies diplomatijos pergalė. Jis taip pat pridūrė, kad neseniai Floridos valstijoje Trampas labai sėkmingai surengė derybas su Kinijos prezidentu Xi Jinping ir tai leido "atnaujinti abiejų šalių santykius".

  Dėl Rusijos sprendimo blokuoti šią rezoliuciją, Spaiseris išreiškė  įsitikinimą, kad "Rusija yra visiškai izoliuota tame, kas liečia Siriją".

  Baltųjų rūmų atstovas pareiškė, kad "Sirija apsupta labai nedidele palaikiančių ją šalių grupe, dauguma — išskyrus Rusiją — yra valstybės-nevykėlės".

  Vašingtonas ir koalicijos sąjungininkai balandžio pradžioje apkaltino Sirijos Vyriausybę panaudojus cheminį ginklč Idlibe. Balandžio 7-osios naktį JAV sudavė smūgį Sirijos karinei bazei, tuo pat metu nepateikė jokių Sirijos valdžios kaltės įrodymų bei nepaisė  Rusijos raginimo iš pradžių atlikti tyrimą.

  База Шайрат в Сирии с высоты
  © REUTERS / DigitalGlobe/Courtesy U.S. Department of Defense
  Šairato karinė bažė Sirijoje

  Pentagonas pareiškė, kad iš viso buvo paleistos 59 raketos. Smūgio tikslas buvo Šairato aerodromas, iš kurio, kaip mano Amerikos valdžia, buvo surengtos cheminės atakos į Idlibo privinciją.

  Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas mano, kad JAV smūgis Sirijoje yra agresija prieš nepriklausomą valstybę.

  Dar šia tema

  JAV bombardavo Šairat bazę Sirijoje
  Astana: derybos dėl Sirijos be JAV delegacijos ir paliaubų obuoliai
  Derybos dėl Sirijos šalčiausioje pasaulio sostinėje
  Rusijoje 4,5 metams nuteista studentė už mėginimą pabėgti į Siriją
  Tegai:
  derybos dėl Sirijos, Sirija, Donaldas Trampas, Vladimiras Putinas, JAV

  Svarbiausios temos