10:05 2020 Gruodžio 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.1980
 • RUB91.1439
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  "Eurovizija-2017" Kijeve (35)
  28

  Europos transliuotojų sąjunga (EBU) pažymėjo, kad Ukrainos sprendimas neleisti į šalį Samoilovos pakerta dainų konkurso "Eurovizija" vientisumą ir nepolitinį pobūdį

  VILNIUS, balandžio 14 — Sputnik. Europos transliuotojų sąjunga (EBU) pasmerkė Ukrainos valdžios sprendimą neįleisti į šalį Rusijos atstovės "Eurovizijoje" Julijos Samoilovos, praneša Sputnik Baltarusija.

  Kaip pažymėjo EBU specialistai, abu pasiūlymus (transliuoti Samoilovos pasirodymą arba pakeisti konkursantą — Sputnik) "Pervyj kanal" atmetė, todėl Rusija nedalyvaus 62-ame "Eurovizijos" konkurse.

  "Mes labai norėjome, kad visos 43 šalys dalyvautų konkurse šiais metais ir padarėme viską, kas įmanoma, kad taip įvyktų", — pridūrė jie.

  Anot "Eurovizijos" stebėtojų tarybos pirmininko Franko Dieterio Freilingo, EBU "mes pasmerkėme Ukrainos sprendimą neleisti Juliai Samoilovai kirsti Ukrainos sienos".

  Freilingas taip pareiškė, kad toks Ukrainos sprendimas kertasi su ilgametėmis konkurso vertybėmis puoselėti vienybę ir draugystę. 

  Rusija konkurso netransliuos

  Ekspertai pažymi, kad dėl priverstinio Rusijos atsisakymo dalyvauti konkurse "Eurovizija" patirs didelius įvaizdžio ir finansinius nuostolius — Rusija yra didelė aikštelė, o dabar šalyje netransliuos konkurso, jos įmoką už dalyvavima EBU taip pat grąžins.

  Kalbant apie dainininkę Juliją Samoilovą, Rusijos transliuotojai pareiškė, kad kitais metais, nepriklausomai nuo šalies, kurioje vyks konkursas, Rusijai atstovaus būtent ji.

  Skandalinga istorija

  Kovo 22 dieną Ukrainos saugumo tarnyba uždraudė Julijai įvažiuoti į šalies teritoriją trejus metus dėl to, kad ji koncertavo Kryme.

  Europos transliuotojų sąjungos (EBU) generalinė direktorė Ingrid Deltenre pareiškė, kad giliai apgailestauja dėl to, kad "Eurovizija" naudojamasi piktnaudžiaujant politiniais tikslais.

  "Dainos konkursas turėtų džiuginti milijonus žmonių ir suburti juos kartu, — jis neturi būti naudojamas kurstymui vienų prieš kitus ir jų atskirčiai", — pareiškė Deltenre.

  Per visą "Eurovizijos" istoriją nebuvo atvejo, kad kokią nors šalį neleistų į konkursą. EBU pasiūlė transliuoti dainininkės pasirodymą nuotoliniu būdu arba pakeisti konkursantą, tačiau Maskva atsisakė.

  Kaip rezultatas, Europos transliuotojų sąjunga, pareiškė, kad Rusija nedalyvaus konkurse, o "Pervyj kanal" nusprendė netransliuoti "Eurovizijos-2017".

  Pergalę Ukrainai ir teisę rengti konkursą šalyje pelnė Susana Jamaladinova, žinoma Jamalos vardu, su daina "1944" apie Stalino vykdytą Krymo totorių deportaciją. 62-asis "Eurovizijos" dainų konkursas vyks Kijeve. Pirmasis konkurso pusfinalis vyks gegužės 9 dieną, antradienį, antrasis — gegužės 11 dieną, ketvirtadienį, o finalas bus rengiamas gegužės 13 dieną, šeštadienį.

  Lietuvai tarptautiniame dainų konkurse atstovaus grupė Fusedmarc su daina "Rain Of Revolution". Grupė pasirodys gegužės 11-ą dieną 17 numeriu.

  Temos:
  "Eurovizija-2017" Kijeve (35)

  Dar šia tema

  Kijevas: Samoilovos neįleidimas neprives prie "Eurovizijos" boikoto
  Dėl Samoilovos Ukraina gali netekti "Eurovizijos"
  Maskva neketina svarstyti Kijevo siūlymo pakeisti "Eurovizijos" dalyvę
  "Eurovizijos" fanų klubas pasiūlė nuo Rusijos pristatyti tuščią sceną
  Rusija išrinko savo pretendentę į "Euroviziją-2017"
  Tegai:
  Eurovizija-2017, Europos transliuotojų sąjunga (EBU), Julija Samoilova, Ukraina, Rusija

  Svarbiausios temos