10:15 2020 Lapkričio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1865
 • RUB90.1119
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  46

  Sukčiautojai susipažindavo su savo aukomis pažinčių svetainėse, reikalaudavo pinigų, o kai aukos pervesdavo pinigus į sukčių sąskaitą, susirašinėjimas tarp jų iškart liaudavosi

  VILNIUS, balandžio 18 — Sputnik. Už pinigų prievartavimą iš užsieniečių pažinčių svetainėse internete pradėta baudžiamoji byla dėl sukčiavimo trijų Marių Respublikos Joškar-Olos miesto gyventojų, tarp kurių ― dvi moterys, atžvilgiu, pasakė RIA Novosti Rusijos Vidaus reikalų ministerijos (VRM) atstovė Irina Volk.

  Šiuo metu žinoma, kad sukčiautojų aukomis tapo apie 30 žmonių, tarp kurių Didžiosios Britanijos, Vokietijos, Norvegijos, Airijojos, Lietuvos ir Latvijos gyventojai.

  Pasak Rusijos VRM atstovės, respublikos sostinėje veikia organizuota grupė, kuri susirašinėja su užsienio gyventojais Rusijos merginu vardu ir išvilioja iš jų dideles pinigų sumas. Dėl sukčiavimo iškelta baudžiamoji byla.

  Volk taip pat pasakė, kad visas pinigų prievartavimo procesas vykdo tokiu būdu: iš pradžių tariamas grupės organizatorius registravosi pažinčių svetainėse moterų vardais ir susirašinėjo su rusakalbiais užsieniečiais. Po to jo bendrininkės kalbėjo su užsieniečiais telefonu ir maldavo pinigų. Kai tik auka perveda sumą, bendravimas telefonu ir susirašinėjimas iškarto baigiasi.

  Šioje byloje sukčiavimu įtariamas Marių Respublikos Oršos rajono gyventojas ir dvi Joškar-Olos miesto gyventojos.

  Volk pabrėžė, kad bendravimui internetu su užsieniečiais pažinčių svetainėse nusikaltėliai išsinuomojo tris butus, kuriuose kratos metu tyrėjai konfiskavo kompiuterius, mobiliuosius telefonus, laikmenas ir kitus objektus ir dokumentus, patvirtinančius neteisėtą įtariamųjų veiklą.

  Dar šia tema

  Programišiai pasipelnė įsibrovę į teisės paslaugų firmų kompiuterius
  Seni triukai vis dar veikia — moteris sukčiui atidavė 1050 eurų
  Interneto pažintis vilnietei kainavo beveik 135 tūkst eurų
  Tegai:
  pažinčių svetainės, sukčiautojai, Marių Respublika, Rusija

  Svarbiausios temos