06:32 2019 Vasario 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1328
 • RUB74.9142
  Tereza Mei, archyvinė nuotrauka

  Mei: išankstiniai rinkimai nutrauks visus ginčus dėl mano legitimumo

  © REUTERS / Stefan Wermuth
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  5411

  Didžiosios Britanijos ministrė pirmininkė Tereza Mei prisipažino, kad nusprendė surengti išankstinius rinkimus į parlamentą birželio 8 dieną, siekiant sustiprinti vyriausybės ir valdančiosios partijos legitimumą

  VILNIUS, balandžio 19 — Sputnik. Didžiosios Britanijos ministrė pirmininkė Teresa May (Tereza Mei) prisipažino, kad pakeitė sprendimą nerengti parlamento rinkimų iki 2020 nes baiminasi kaltinimu, kad Brexit procedūrą atlieka ministrų kabineto vadovas, neišrinktas visuotiniuose rinkimuose, pranešė RIA Novosti.

  Londonas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Александр Вильф

  Pirmalaikiai rinkimai į Didžiosios Britanijos parlamentą, anot jos, pašalins bet kokias abejones pasitikėjimu vyriausybe ir sustabdys ginčus partijos viduje.

  Antradienį Mei paskelbė savo planus surengti išankstinius parlamento rinkimus birželio 8-ąją, paaiškindama savo sprendimą ketinimu sustiprinti "vyriausybės vienybę", įgyvendinant Brexit.

  Skelbimas buvo netikėtas visiems.

  Konservatorių partijos narys papasakojo RIA Novosti, kad šiomis aplinkybėmis artėjančiuose rinkimuose galima tikėtis konservatorių partijos pozicijų sustiprėjimo. Kitas Konservtorių partijos agentūros pašnekovas pavadino artėjančius rinkimus "techniniais", nes konservatoriai eina į juos su piliečių jau patvirtintomis idėjomis — Brexit, migracijos kontrolė, ekonomikos atkūrimas.

  Pasitikėjimą pergale suteikia apklausos

  Mei paskelbė apie savo ketinimą surengti rinkimus valdančiosios Konservatorių partijos didžiausio populiarumo metu. Tarnybos YouGov apklausos duomenimis, per pastarąją savaitę konservatorių reitingas pakilo, jais pasitiki 44% britų (praeitą savaitę šis rodiklis buvo 42%), tuo tarpu leiboristus yra pasirengę palaikyti tik 23% (25% praėjusią savaitę). Svarbiausiais klausimais sutaria ir kabineto nariai — pastaraisiais mėnesiais naujienų apie skilimą vyriausybėje nebuvo.

  Įstatymo projektą dėl rinkimų pravedimo parlamentui Mei pristatys balandžio 19-ą, jam priimti reikia dviejų trečdalių parlamentarų palaikymo.

  Parlamentarai šiandien pritarė Mei pasiūymui surengti išankstinius parlamento rinkimus birželio 8 dieną. Už įstatymų leidėjų paleidimą ir naują valios įšraišką pasisakė 522 liaudies išrinktųjų, prieš — 13.

  Mei vadovauja Didžiosios Britanijos vyriausybei nuo 2016-ųjų liepos, po to ji buvo išrinkta valdančiosios Konservatorių partijos vadove ir užėmė premjerės postą. Kovo 29 dieną ji aktyvavo Lisabonos sutarties 50-ąjį straipsnį ir pasirašė oficialų prašymą išstoti iš Bendrijos.

  Tikimasi, kad balandžio 29 dieną Briuselyje 27 salių — ES narių lyderiai patvirtins politines direktyvas deryboms dėl Brexit. Tada Europos Komisija gegužės pradžioje pristatys rekomendacijų projektą.

  Dar šia tema

  Tereza Mei: Britanija nesigriebs atskirų narystės ES elementų
  Mei atsisakė pirmininkauti Europos Sąjungai
  Grybauskaitė laukia nuo Mei aiškumo
  Tegai:
  rinkimai, Brexit, Teresa Mei, Didžioji Britanija

  Svarbiausios temos