01:36 2020 Vasario 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.0790
 • RUB68.8060
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (247)
  30

  Maskva atmeta JAV kaltinimus dėl Rusijos strateginių tyrimų centro kišimosi į Amerikos prezidento rinkimus, nes anoniminiai dokumentai nėra įrodymas

  VILNIUS, balandžio 20 — Sputnik. Amerikos valstybės pareigūnai, kurių vardai neįvardijami, teigia, kad JAV specialiosios pajėgos turi du Rusijos strateginių tyrimų instituto "dokumentus", kurie įrodo, kad Rusija kišosi į JAV prezidento rinkimus, praneša RIA Novosti.

  Agentūros "Reuters" duomenimis, amerikiečių rankose atsidūrė du Rusijos instituto "dokumentai", išnagrinėjus kuriuos JAV žvalgyba padarė išvadą, kad Rusija stengėsi "aktyviai kištis" į Amerikos rinkimus.

  Vienas iš anonimų pareiškė, kad Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas  neva "iš pat pradžių  brandino tokius planus" ir todėl kreipėsi į institutą su prašymu sukurti poveikio planą.

  Agentūros duomenimis, viename iš "dokumentų" institutas rekomendavo naudoti socialnius tinklus ir Rusijos valstybinę žiniasklaidą, siekiant priversti Amerikos rinkėjus užimti "švelnesnę" poziciją Rusijos atžvilgiu, nei tuo metu vykdomą Barako Obamos administracijos.

  "Aišku, tai dar vienas "feikas", nesamonė. Jokių panašių programų ir dokumentų Rusijos strateginių tyrimų institutas neruošė, ir, aš manau, šiuo metu neruošia. Tai ne mūsų darbas", — paskelbė buvęs instituto vadovas Leonidas Rešetnikovas.

  Kremlius taip pat paneigė visus kaltinimus ir paskelbė visą informaciją nepatikima.

  "Tai mėginimas pateikti paparastą analitinį darbą kaip ardomąją veiklą, tai yra visiškai niekam tikusi logikos atžvilgiu istorija, neturinti jokio pagrindo realybėje", — pareiškė Rusijos Federacijos Tarybos narys, buvęs prezidento administracijos vidaus  politikos valdybos vadovas Olegas Morozovas.

  2016 metų spalį JAV žvalgybos oficialūs atstovai pareiškė, kad už kibernetines atakas JAV prezidento rinkimų metu atsakingi rusų programišiai. Pernai gruodžio pabaigoje Jungtinės Valstijos atsakė Maskvai dėl jos kišimosi į prezidento rinkimus, paskelbdamos griežtas sankcijas dviems Rusijos žvalgybos agentūroms, išsiųsdamos 35 rusų agentus ir uždarydamos du Rusijai priklausančius pastatus JAV teritorijoje.

  Temos:
  Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (247)

  Dar šia tema

  Trampas nepripažįsta kibernetinių atakų poveikio rinkimų rezultatams
  JAV demokratai nori tiesioginių prezidento rinkimų
  JAV prezidento rinkimai — 2016
  Lietuviai nerimauja dėl JAV prezidento rinkimų rezultatų
  Tegai:
  JAV prezidento administracija, rinkimai, Rusijos strateginių tyrimų institutas, Rusija, JAV

  Svarbiausios temos