20:03 2021 Sausio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.2132
 • RUB89.4400
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Astravo atominės elektrinės statybos (494)
  37

  Baltarusijos energetikos ministro pavaduotojas Michailas Michadiukas spaudos konferencijoje Astrave pareiškė, kad TATENA misija patvirtino seisminį Baltarusijos AE aikštelės saugumą

  VILNIUS, balandžio 20 — Sputnik. Baltarusija įžengė į aktyvią atominės elektrinės statybos fazę, ir dabar tęsiasi seisminis Astravo aikštelės stebėjimas, praneša Sputnik Baltarusija su nuoroda į Baltarusijos energetikos ministro pavaduotoją Michailą Michadiuką.

  Lietuva anksčiau reiškė pretenzijas Baltarusijai dėl to, kad aikštelės pasirinkimas vyko be atitinkamo seisminio aikštelės stabilumo tyrimo.

  Michadiukas pažymėjo, kad jie atliko ir seisminius tyrimus, ir dabar stebima, Tarptautinės atominės energijos agentūros (TATENA) SEED misija, kuri buvo sausį, patvirtino, kad saugumo normos užtikrina visas išorines grėsmes.

  Jis taip pat pažymėjo, kad Baltarusija ne kartą atsakė Lietuvai į šiuos klausimus ir tik per paskutinius metus du kartus rengė konsultacijas.

  Michadiukas pareiškė, kad visi duomenys buvo perduoti Lietuvai, ir kad jie atsakė į visus užduotus klausimus, bet dėl Lietuvos santykių politizavimo, niekas nieko nenori girdėti.

  "Lietuvos specialistai mums klausimų neužduoda. Juos užduoda diplomatai", — pabrėžė Michadiukas.

  "Mes atlikome beprecedentiškai didelį tyrimų apimtį visomis kriptymis, kai rinkomes aikštelę. Tai buvo pažymėta ir TATENA misijos, skirtingai nuo Lietuvos, kuri pasirinko aikštelę Visagino AE praktiškai be tyrimų, tik esamos infrastruktūros pagrindu", — sakė jis.

  Ministro pavaduotojas taip pat pridūrė, kad Baltarusija gerbia kaimyninių šalių nuomonę ir visada pasirengusi dialogui, bet, deja, šis dialogas ne visada yra išklausomas.

  Antrojo reaktoriaus bloko korpusas bus baltišku

  Bendraudams su žurnalistais, Michadiukas pareiškė, Baltarusijos AE antrajam energijos blokui bus pristatytas reaktoriaus korpusas, skirtas Baltijos AE.

  Jis papasakojo, kad jie jau pasirašė papildomą kontrakto susitarimą, pagal kurį Rusijos Federacija pateiks antrojo reaktoriaus korpusą, kuris buvo skirtas Baltijos AE.

  Jis pabrėžė, kad tai neprives prie kontraktinės AE statybos kainos augimo.

  Apie Astravo AE

  50 kilometrų nuo Vilniaus statomoje Astravo AE bus įrengti du reaktoriai, kurių kiekvieno galia — 1200 megavatų. Pirmąjį reaktorių planuota įjungti 2019 metais, o antrasis reaktorius, kaip planuojama, turėtų pradėti veikti 2020 metais. Baltarusijos AE statoma Gardino srities Astravo rajone. Projekto užsakovas — Respublikinė unitarinė įmonė "Belorusskaya AES", o projekto generalinis rangovas — Rusijos "Atomstroieksport", korporacijos "Rosatom" dalis.

  Temos:
  Astravo atominės elektrinės statybos (494)

  Dar šia tema

  Seimas pritarė "būtinoms priemonėms", kurios apsaugos nuo Astravo energijos
  Lietuva sieks Astravo AE statybos aikštelės TATENA vertinimo
  Baltarusija ragina nepolitizuoti Astravo AE klausimo
  Sirenos už 3 mln eurų informuos lietuvius apie pavojų Astravo AE
  Vokietija palaiko Lietuvos siekį užtikrinti Astravo AE saugumą
  Tegai:
  rektoriaus korpusas, Astravo atominė elektrinė (AE), statyba, Tarptautinė atominės energijos agentūra (TATENA), Michailas Michadiukas, Baltarusija

  Svarbiausios temos