18:28 2019 Rugsėjo 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1067
 • RUB70.6938
  Borussia autobusas po išpuolio, archyvinė nuotrauka

  Dėl "Borussia" autobuso sprogimo sulaikytas išeivis iš Rusijos

  © AP Photo / Martin Meissner
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Teroro išpuoliai Europoje (44)
  1401

  Vokietijos tyrėjai pranešė, kad įtariamasis turi dvigubą Vokietijos ir Rusijos pilietybę ir yra paėmęs paskolą įsiguti 15 000 "Borussia" akcijų

  VILNIUS, balandžio 21 — Sputnik. Tiriant išpuolį prieš Dortmuno futbolo klubo "Borussia" autobusą Vokietijos Generelinė prokuratūra sulaikė 28-erių metų išeivį iš Rusijos, pranešė RIA Novosti

  Incidentas įvyko balandžio 11 dieną mažiau nei valandą prieš rungtynes, kuriuose "Borussia" turėjo sužaisti su "Monaco" Čempionų lygos finalo 1/4. Prie komandos autobuso driogstelėjo trys sprogimai ir sužeidė ispaną žaidėją Marcą Bartrą.

  Vokietijos žiniasklaida iš karto pranešė, kad Badeno-Viurtembergo policija sulaikė išeivį iš Rusijos Sergejų V., kuris yra įtariamas organizavęs išpuolį.

  Tyrimo detalės

  Vėliau Vokietijos Generalinės prokuratūros oficialioje svetainėje pasirodė informacija, kad sulaikytajam 28 metai ir jis turi dvigubą Rusijos ir Vokietijos pilietybę.

  Tyrimas praneša, kad balandžio trečiąją vyras paėmė paskolą ir nusipirko 15 000 "Borussia" akcijų, kurių dėka jis galėjo gauti didelį pelną vertybinių popierių kurso svyravimo, žaidėjų sužalojimo ar mirties atveju.

  Be to, tapo žinoma, kad įtariamasis rezervavo kambarį su vaizdu į kelią, kur įvyko sprogimai. Tačiau jis nežinojo, kur vyks pirmosios rungtynės, todėl rezervavo numerį keletui dienų — balandžio 9-13 ir 16-20.

  Tyrėjai nustatė, kad bombos buvo sumontuotos palei tvorą, o sprogimo banga nukreipta į autobusą su žaidėjais. Visi įrenginiai buvo įdaryti metaliniais daiktais, kuriuos rado 250 metrų spinduliu.

  Temos:
  Teroro išpuoliai Europoje (44)

  Dar šia tema

  Vokietijoje nežinomasis pradėjo šaudyti į žmones
  Vokietijos gyventojai apie nuotaikas Berlyne po teroro išpuolio
  Vokietijoje sulaikyti įtariamieji planavę teroro išpuolį prekybos centre
  Ar sugebės bundesveras apginti Vokietiją ir Europą?
  Tegai:
  Dortmuno futbolo klubas "Borussia", išpuolis, Vokietija

  Svarbiausios temos