21:45 2019 Lapkričio 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.1041
 • RUB70.5319
  Lėktuvas, archyvinė nuotrauka

  Baltarusija tikisi, kad Lietuvos lėktuvas pažeidė sieną atsitiktinai

  © Flickr/ zinger
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  5110

  Baltarusijos oro pajėgų vadovas mano, kad Lietuvos lėktuvas pažeidė oro erdvės sienas dėl lakūno klaidos

  VILNIUS, balandžio 23 — Sputnik. Baltarusijoje tikimasi, kad užfiksuotas Lietuvos lėktuvo Baltarusijos oro erdvės pažeidimas buvo atsitiktinė piloto klaida, o ne iš anksto suplanuota akcija, praneša Sputnik Baltarusija su nuoroda į oro pajėgų vadą Olegą Dvigalevą.

  "Valstybinės sienos pažeidėjas buvo identifikuotas kaip civilinis orlaivis. Norisi tikėti, kad tai buvo atsitiktinė piloto klaida, o ne suplanuota akcija. Tikiuosi Lietuva tai patvirtins", — sakė Dvigalevas.

  Baltarusijos Ginkluotųjų pajėgų skyriaus dėl oro erdvės naudojimo vadas Germanas Aleksandrovas pridūrė, kad Baltarusija griežtai laikosi oro tarptautinės tesės ir tikisi sulaukti nepriklausomybės principų laikymosi.

  "Mes teigimai vertiname situacijas, kurios atsiranda dėl nenugalimos jėgos ar nelaimės. Tačiau šiuo atveju mes nematome aplinkybių, kurios pateisintų įvykusį oro erdvės pažeidimą", — sakė Aleksandrovas.

  Šeštadienį, balandžio 22 dieną, Baltarusijos užsienio reikalų ministerija įteikė Lietuvos ambasadoriui Andriui Pulokui protesto notą dėl Lietuvos lėktuvo Baltarusijos oro erdvės sienos pažeidimo.

  Valstybinės sienos pažeidimas iš Lietuvos pusės buvo užfiksuotas 2017 metų balandžio 19 dieną 13:40. Lėktuvas apie aštuonis kilometrus skrido  Baltarusijos teritorija, o po to 13:43 apsisuko ir grįžo į Lietuvos oro erdvę.

  Baltarusijos oro erdvėje lėktuvas visą laiką buvo kontroliuojamas oro gynybos įrenginiais.

  Dar šia tema

  JAV rotacinių pajėgų oro desanto kariai baigia misiją Lietuvoje
  KAM stiprina oro erdvės kontrolės sistemą
  KAM apgins oro erdvę virš Lietuvos už 100 mln eurų
  Tegai:
  oro erdvės pažeidimas, diplomatai, diplomatija, lėktuvas, Baltarusija, Lietuva

  Svarbiausios temos