14:44 2020 Rugpjūčio 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.1726
 • RUB86.6018
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Teroro išpuoliai Europoje (44)
  36

  JAV valstybės departamentas rekomendavo savo piliečiams, kurie yra Europoje, būti budriems esant teroro išpuolių grėsmei ateinančius keturis mėnesius

  VILNIUS, gegužės 2 — Sputnik. Teroristinės organizacijos "Islamo valstybė" (IV) ir "Al Qaeda"*, o taip pat susiję su jais ekstremistai gali rengti teroro išpuolius Europoje, praneša RIA Novosti su nuoroda į JAV valstybės departamento tinklalapį.

  Dokumente pažymima, kad valstybės departamentas įspėja JAV piliečius apie išliekančią teroro išpuolių grėsmę Europoje, šis įspėjimas baigiasi 2017-ųjų rugsėjo pirmąją.

  Žinybos pranešime taip pat pažymima, kad pastarieji gerai žinomi incidentai Prancūzijoje, Rusijoje, Švedijoje, Jungtinėje Karalystėje, parodė, kad IV, "Al-Qaida"* ir su jomis susijusios (grupuotės — Sputnik) turi galimybę planuoti ir įvykdyti teroro išpuolius Europoje.

  Valstybės departamentas taip pat pažymėjo, kad  išpuoliai gali būti įvykdyti be įspėjimo arba "beveik be įspėjimo".

  JAV ambasada Prancūzijoje pranešė, kad "Europos institucijos ir toliau įspėja apie galimus išpuolius didelių renginių metu, turistiniuose objektuose, švietimo įstaigose ir viešose vietose, įskaitant ligonines, restoranus, prekybos centrus, religinius objektus ir transportą".

  Paskutiniai teroro išpuoliai

  Balandžio 21 dieną nežinomasis užpuolė policijos pareigūnus vienoje iš populiariausių Prancūzijos sostinės gatvių — Eliziejaus Laukuose. Per susišaužymą vienas policininkas žuvo, kitas buvo sužeistas, o užpuolikas buvo nukautas.

  Balandžio 7-ąją Švedijos sostinėje sunkvežimis įsirėžė į minią Drottninggatano gatvėje (pagrindinė miesto pėsčiųjų gatvė). Keturi žmonės žuvo, 15 buvo sužeisti.

  Balandžio 3 dieną apie 14:30 (Maskvos laiku) Sankt Peterburgo metro nugriaudėjo sprogimas. Sprogimas įvyko viename vagonų, kai traukinys pajudėjo iš stoties "Sennaja ploščad" "Technologijos instituto" link. Žuvo 16 žmonių, tarp jų — pats Džalilovas, o daugiau kaip 50 buvo sužeisti.

  Kovo 22-ąją Londoną sukretė teroro išpuolis: užpuolikas automobiliu ant tilto netoli Jungtinės Karalystės Parlamento rūmų rėžėsi į minią žmonių, vėliau ginkluotas peiliu pateko į rūmų teritoriją ir nudūrė policininką. Išpuolio aukomis tapo penki žmonės, sužeisti 50 žmonių iš 10 šalių.

  * Teroristų grupuotė, uždrausta Rusijoje

  Temos:
  Teroro išpuoliai Europoje (44)

  Dar šia tema

  Aš netikiu: galimų teroro išpuolių Sankt Peterburge organizatorių motina
  Mes su jumis: pasaulis gedi teroro išpuolio Sankt Peterburge aukų
  Rusijos ambasadoje priimama užuojauta ryšium su teroro išpuoliu
  Rugsėjo 11-osios teroro išpuolio organizatorius parašė laišką Obamai
  Įtariamasis Berlyno išpuolio organizavimu nužudytas Milane
  Vokietijoje sulaikyti įtariamieji planavę teroro išpuolį prekybos centre
  Tegai:
  teroro išpuolis, teroristai, JAV Valstybės departamentas, Europos Sąjunga, JAV

  Svarbiausios temos