21:49 2020 Kovo 31
Tiesioginis eteris
 • USD1.0956
 • RUB85.9486
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  22

  Antradienį vakare Rusijos ir JAV prezidentai pasikalbėjo telefonu ir aptarė savo šalių bendradarbiavimą kovoje su terorizmu

  VILNIUS, gegužės 3 — Sputnik. Pokalbis telefonu tarp Rusijos prezidento Vladimiro Putino ir JAV lyderio Donaldo Trampo vyko pusvalandį, praneša RIA Novosti su nuoroda į laikraštį „Wall Street Journal".

  Putinas ir Trampas kalbėjosi antradienį vakare. Pokalbio metu lyderiai suderino Rusijos ir JAV veiksmų koordinavimo perspektyvas kovoje su terorizmu Sirijoje. Be to prezidentai išsakė vienas kitam pageidavimus susitikti asmeniškai viršūnių G20 susitikime, vyksiančiame Hamburge liepos 7-8 dienomis.

  "Pokalbis telefonu vyko apie 30 minučių, jis buvo incijuotas Putino", — rašo leidinys su nuoroda į pareigūną, kuris pabrėžė, kad pokalbio metu neįvyko jokio protrūkio.

  Kremliaus spaudos tarnyba pranešė, kad Putinas ragino mažinti įtampą. Lyderiai susitarė "suderinti bendrą darbą, orientuotą į diplomatinį problemų sprendimą".

  Be to, prezidentai sutarė suaktyvinti užsienio reikalų ministerijų dialogą, siekiant išspręsti Sirijos konfliktą. Kremliaus teigimu, pokalbis buvo "dalykiškas ir konstruktyvus".

  Baltieji rūmai pokalbį įvertino kaip "labai gerą".

  Šis Putino ir Trampo pokalbis ― jau trečias nuo tada, kai Trampas tapo prezidentu. Pirmas pokalbis įvyko sausio pabaigoje, kuomet lyderiai aptarė kovą su terorizmu, Ukrainos ir Sirijos situaciją, taip pat, pagrindinius dvišalių santykių aspektus. Be to, balandžio pradžioje Trampas paskambino Putinui ir išreiškė užuojautą dėl teroro išpuolio Sankt Peterburge.

  Dar šia tema

  Rusijos prezidentas pateko į 100 įtakingiausių žmonių pasaulyje sąrašą
  Trampas nežino, ar sutars su Putinu
  Tegai:
  Sirijos krizė, bendradarbiavimas, Sirija, Donaldas Trampas, Vladimiras Putinas, Rusija, JAV

  Svarbiausios temos