00:43 2021 Sausio 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.2152
 • RUB91.6732
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  39

  Gruzijoje baiminamasi, kad tuo atveju, jeigu vis dažniau pasikartos draudimai įvažiuoti į ES šalis, bevizis režimas gali atsidurti pavojuje

  VILNIUS, gegužės 5 — Sputnik. Gruzijos piliečiai nuo kovo 28 dienos gali keliauti be vizų į Šengeno valstybes, tačiau nuo tos dienos į Šengeno zonos šalis buvo neįleisti 26 respublikos piliečiai.

  "Per vieną mėnesį beveik 11,7 tūkstančių Gruzijos pileičių išvyko iš Gruzijos į Šengeno zoną. Buvo tik 26 atvėjai, kuomet juos grąžino atgal ir neįleido į vieną arba kitą valstybę", — pareiškė Gruzijos parlamento integracijos su Europa Komiteto vadovė Tamara Chulordava.

  Anot jos, draudimai įvažiuoti buvo paaiškinti tuo, kad Gruzijos piliečiai neturėjo biometrinio paso, arba neturėjo bilieto kelionei atgal arba, kai žmogus nežinojo kelionės tikslo ir negalėjo atsakyti į paprastus pasieniečių klausimus.

  Parlamentarė įspėjo, kad tuo atveju, jeigu panašus įvykiai įgaus masinį charakterį, tai gali blogia paveikti bevizį režimą su ES valstybėmis.

  Todėl galima prisiminti Gruzijos prezidento Georgijaus Margvelašvilio apsilankymas Lietuvoje. Kartu su Margvelašviliu į Lietuvą atskrido oficialį delegaciją, kurios sidėtyje buvo ir Gruzijos opozocijos atstovai.

  O vizito išvakarėse vilniaus meras Remigujus Šimašius ir Lietuvos Vyriausybės atstovai iškilmingai pasitiko pirmuosius bevizius Gruzijos keliautojus.

  Skrydis šventine nuotaika: pirmasis reisas su be vizų atskridusiais gruzinais >>

  Susitarimas su Gruzija ir Ukraina dėl bevizio režimo Šengeno erdvėje buvo pasiektas gruodį, o visos 28 Europos Sąjungos narės beviziam režimui su Gruzija pritarė šių metų vasarį.

  Derybas dėl vizų režimo palengvinimo Gruzija pradėjo dar 2008-aisiais Rytų partnerystės programos kontekste. Iš Gruzijos į Lietuvą galima patekti Wizz Air oro linijomis tiesioginiu skrydžiu Kutaisis-Vilnius.

  Nuo 2004 metų Lietuva Gruzijoje įgyvendino apie 170 vystomojo bendradarbiavimo projektų pilietinės visuomenės stiprinimo ir regionų plėtros srityse. Lietuva dalyvauja ES stebėjimo misijoje Gruzijoje ir vadovauja NATO paramos fondui, kuriuo siekiama išvalyti šios valstybės teritoriją nuo minų. Per 100 gruzinų karininkų mūsų valstybės lėšomis studijavo Lietuvoje.

  Gražią Lietuvos ir Gruzijos draugystę simbolizuoja Tbilisio skveras Vilniuje ir Vilniaus skveras Tbilisyje.

  Dar šia tema

  Europos Parlamentas pritarė Ukrainos ir Gruzijos beviziam režimui
  Lietuvos karininkai išvyko mokytis į Gruziją
  Pažink Gruzijos skonį
  Gruzijos pilietis pasieniečiams davė suklastotą vairuotojo pažymėjimą
  Tegai:
  bevizis režimas, bevizė tvarka, Šengenas, Gruzija

  Svarbiausios temos