07:52 2018 Birželio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1648
 • RUB73.5314
  Dešrelės, archyvinė nuotrauka

  Vokietijos kultūra migrantams: tiesiog dešrelės

  © Photo: Pixabay
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  29 0 0

  Vokietijos Vidaus reikalų ministerijos vadovas laikraštyje paskelbė jo vokiškos kultūros migrantams viziją, į ką Twitter vartotojai atsakė jam juokingais komentarais

  VILNIUS, gegužės 7 — Sputnik. Socialinių tinklų vartotojai išjuokė Vokietijos vidaus reikalų ministrą Thomas de Maiziere (Tomasą de Mezjerą), kuris bandė paaiškinti imigrantams, kas yra vokiška kultūra, praneša Sputnik Latvija su nuoroda į "The Local".

  Vidaus reikalų ministras laikraščio "Bild" numeryje paskelbė dešimt tezių, kurios apibūdina terminą Leitkultur — pagrindinę Vokietijos kultūrą.

  Vidaus reikalų ministras: mes atidengiame veidus

  Jo nuomone, tai apima tokius papročius, kaip prisistatymas vardu, rankos paspaudimas prisistatant, atidengti veidai, o nei burkos ar nikabos.

  Taip pat ministerijos vadovas pareiškė, kad Vokietija yra švietimo, socialinės apsaugos, istorijos, filosofijos ir "apsišvietusių patriotų" šalis, kur svarbios ne tik bažnyčios, bet ir sinagogos ir mečetės.

  De Mezjera pabrėžė, kad šalies kultūra — "vakarų", ypatingai pažymėjo Vokietijos santykius su JAV, o taip pat tai, kad vokiečiai — europiečiai.

  Straipsnio pagalba Vidaus reikalų ministerijos vadovas norėjo pradėti diskusiją apie imigrantų integraciją, į ką Vokietijos politikai, kurie nėra partijoje "Krikščionių demokratų sąjunga", kurios narys yra de Mezjera ir kanclerė Angela Merkel, nepagailėjo kritinių pastabų, įskaitant ir tai, kad straipsnis pasirodė prieš rugsėjį vyksiančius rinkimus.

  "Ginčai apie vokišką Leitkultur — mėgstamiausia taktika dėmesio išblaškymui", — rašė Katja Kipping, "Kairiųjų" partijos narė. — Taip  atitraukiamas dėmesys nuo to, kas tikrai svarbu, pavyzdžiui, nuo kovos su skurdu".

  Socialinių tinklų vartotojai: basutės ant kojinių

  Socialinio tinklo Twitter vartotojai net sugalvojo žymę #Leitkultur, kuri iš karto pateko į šios savaitės tendencijas.

  Twitter vartotojai pradėjo aktyviai skelbti juokingus komentarus apie tai, kas yra vokiečių kultūra.

  "Basutės ant kojinių".

  "Dešrelės. Tiesiog dešrelės. Dešrelės virš viso kito".

  Dar vienas vokiečių kultūros bruožad yra įprotis ankstų rytą užimti gultus prie baseino padėjus rankšluosčius. Tai dažnai pastebi užsieniečiai atostogų užienyje metu.

  Taip pat populiaria buvo tokia ypatybė, kaip maniera šlapintis gatvėje. Twitter vartotojas pasirašė šią nuotrauką De Mezjero žodžiais: "Mes vertiname kai kuriuos papročius ne dėl jų turinio, otodėl, kad jie išreiškia tam tikrą požiūrį".

  Kiti atkreipė dėmesį į nacionalistinį Vidaus reikalų ministro straipsnio toną. "#Leitkultur — tai tiesiog 1933".

  Leitkultur terminas buvo išrastas 1990-aisiais, Sirijos ir Vokietijos politologu Bassamu Tibi, kuris naudojo jį ne tiek vokiečių, kiek europiečių kultūrai, ypač tokioms jos apraiškoms, kaip demokratija ir žmogaus teisės.

  Šis terminas ir toliau skatina diskusijas apie tai, ką reiškia būti vokiečiu, ypač dabar, migracijos krizės metu.

  Dar šia tema

  Vokietija pritarė daliniam veidą dengiančių drabužių draudimui
  Vokietijos policininkai nepatenkinti darbo užmokesčiu
  Vokietija renka statistus, kurie suvaidins rusus JAV pratybose
  Ar sugebės bundesveras apginti Vokietiją ir Europą?
  Vokietija palaiko Lietuvos siekį užtikrinti Astravo AE saugumą
  Tegai:
  socialiniai tinklai, migrantai, Tomas de Mezjera, Vokietija
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos