07:46 2018 Liepos 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1670
 • RUB74.0532
  Naujas Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas su savo žmona Brigitte, archyvinė nuotrauka

  Emmanuelis ir Brigitte Macronai: keli faktai iš gyvenimo

  © AFP 2018 / Patrick KOVARIK
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  39520

  Rinkimų kampanija Prancūzijos prezidento rinkimuose baigėsi be siurprizų — nauju valstybės vadovu tapo judėjimo "Pirmyn" Emmanuelis Macronas

  VILNIUS, gegužės 9 — Sputnik.  Sekmadienį Prancūzijoje įvyko antrasis prezidento rinkimų turas, kuriame laimėjo judėjimo "Pirmyn" lyderis, buvęs ekonomikos, pramonės ir skaitmeninių technologijų ministras Emmanuelis Macronas: skaičiavimo rezultatais 35 milijonai balsų (98,26%), savo balsus už jį atidavė 20,4 milijono rinkėjų.

  Makrono varžovė —  partijos "Nacionalinis frontas" lyderė Marine Le Pen gavo 10,6 milijono balsų (34,18%).

  Плакаты кандидатов в президенты Франции Эмманюэль Макрон и Марин Ле Пен
  © REUTERS / Benoit Tessier
  Kandidatų į Prancūzijos prezidento postą Emmanuelio Makrono ir Marine Le Pen plakatai

  Nei dešinysis, nei kairysis

  Emmanuelis Macronas gimė 1977 metų gruodžio 21 dieną Amjene. 2004 metais baigė prestižinę Nacionalinę administravimo mokyklą (ENA). 2008 metais pradėjo dirbti investicijų bankininku "Rothschild&Cie" banke, kur po dvejų metų jis tapo vadovaujančiuoju partneriu.

  2007 metų spalį Macronas vedė Brigitte Trogneux, 24 metų vyresnę už jį prancūzų kalbos mokytoją.

  Atėjus į valdžią Fransua Hollandui 2012 metais, Macronas po dvejų metų tampa ekonomikos ministru socialistų vyriausybėje.

  2016 metų balandį Macronas sukuria naują politinį judėjimą "En Marche!" ("Pirmyn"), kurį jis pavadino "nei dešiniuoju, nei į kairiuoju".

  Praėjusiuose prezidento rinkimuose Macronas buvo jauniausias iš visų kandidatų. Jis skelbiasi esąs proeuropietis, kuris nori šalyje vykdyti reformas, liberalizuoti ekonomiką ir tuo pačiu metu apsaugoti darbininkų teises.

  Macronas pasisako už "atvirą ir ištikimą savo vertybėms" Prancūziją. Jis mano, kad būtina suteikti prieglobstį migrantams bendradarbiaujant su kitomis ES valstybėmis.

  Macronas sugebėjo pajusti visuomenės nuotaikas, atmetusias tradicines partijas ir esamą politinę sistemą.

  Nestandartinė pora

  Dėl pažangių pažiūrų Macronui jau davė pravardę "prancūzų Obama". Drąsių ir prieštaraujančių visuomenės nuomonei sprendimų ir veiksmų Macronas ne tik nesmerkia, bet ir demonstruoja savo pavyzdžiu: jo žmona, vidurinės mokyklos mokytoja Brigitte 24 metų vyresnė už vyrą.

  Brigitte Marie-Claude Macron (mergautine pavarde Trogneux) gimė 1953 metų balandžio 13 dieną  Amjene. Iš šešių vaikų Brigitte buvo jauniausia. Brigitte šeima užsiėnė konditerijos gaminių gamyba.

  Būdama 21 metų, 1974-ųjų birželio 22 dieną ji ištekėjo už bankininko Andre Louis Ozjer, kuriam pagimdė tris vaikus. Brigitte Ozjer dirbo prancūzų ir lotynų mokytoja religinėje mokykloje Amjene. Būtent ten ji pirmą kartą susitiko Emmanuelį Macroną.

  15-metų Macronas lankė literatūros ir teatro pamokas, kur mokytojavo Brigitte. Iš pradžių pora nelaikė savo santykių romantiniais, tačiau palaipsniui mokinys ir mokytoja rado vis daugiau bendrų interesų ir suartėjo.

  Kai Macronui buvo 17 metų, tėvai išsiuntė jį mokytis į Paryžių. Prieš išvykimą atkaklus paauglys atėjo pas Brigitte Ozjer ir pažadėjo mokytojai, kad būtinai griš ir ves ją. Taip ir įvyko. 2006 metais Brigitte išsiskyrė su Ozjeru, o 2007 metais ištekėjo už Macrono.

  Предвыборная встреча Э. Макрона с избирателями в Париже
  © Sputnik / Ирина Калашникова
  Brigitte Macron rinkimų kampanijos metu

  Pora, kurioje vedybų dieną žmonai buvo jau 54 metai, suprato, kad palikuonių jie jau nesusilauks. Todėl Macronas įvaikino tris žmonos vaikus iš pirmos santuokos, o dabar su džiaugsmu augina mylimosios anūkus.

  Tuo metu, kai vyras aktyviai daro politinę karjerą, Brigitte Macron nesiekia valdžios. Ji kaip ir anksčiau dirba mokytoja, tik dabar Paryžiuje.

  Tačiau Brigitte yra artimiausia vyro patarėja ir įkvepia Macroną naujiems pasiekimams: su Brigitte Emmanuelis įveikė kelią nuo paprasto valstybės tarnautojo iki pramonės ir skaitmeninių technologijų ministro Fransua Hollando vyriausybėje.

  Daugelis prancūzų kritikuoja Brigitte Macron išvaizdą ir gyvenimo būdą. Prancūzų visuomenės akyse ryškus įdegis, blondinė ir aukšti kulniai prieštarauja švelnios rafinuotos Prancūzijos ledi įvaizdžiui. Taip pat žmonės aptarinėja naujo Prancūzijos prezidento žmonos meilę prabangiems papuošalams ir lankymąsį garsių brendų "Christian Dior" ir "Louis Vuitton" salonuose.

  Bet tokie Brigitte Macron įpročiai visiškai suprantami. Emmanuelis Macronas buvo bankininku ir labai stengėsi dėl asmeninės karjeros ir šeimos finansinės gerovės. Kodėl gi Brigitte negali rengtis prabangiais drabužiais, jeigu ji gali tai sau leisti? Be to, 64 metų moteris atrodo jaunatviškai, yra liekna ir stilinga.

  Dar šia tema

  Rinkimų išvakarėse Paryžiuje užpulti policijos pareigūnai
  Europiečiai įvardijo dešiniųjų partijų populiarumo priežastis savo šalyse
  Tegai:
  rinkimai, Brigitte Macron, Emmanuelis Macronas, Prancūzija
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos