00:08 2020 Liepos 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1325
 • RUB81.3769
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Didžiosios Pergalės metinės (27)
  47

  Sveikinime Pergalės dienos proga Rusijos ambasadorius Lietuvoje Aleksandras Udalcovas pažymėjo, kad nepriimtinas bandymas perrašyti istoriją, peržiūrėti Didžiojo Tėvynės karo rezultatus šalyje, kur šiandien gyvena 2 tūkstančiai veteranų

  VILNIUS, gegužės 9 — Sputnik. Pergalės diena yra šventa ir šviesi diena, svarbiausia šventė, kurią šenčia visa tauta ir kiekviena šeima, nepaisant aukų ir praradimų, skausmo ir kančių, pareiškė Nepaprastasis ir įgaliotasis Rusijos Federacijos ambasadorius Lietuvoje Aleksandras Udalcovas sveikinime Didžiojo Tėvynės karo veteranams ir tėvynaičiams 72-ųjų Pergalės metinių proga.

  "Mūsų tėvai ir seneliai padovanojo mums daug taikaus gyvenimo dešimtmečių, galimybę kurti naują ateitį", — pasakė Udalcovas.

  Rusijos diplomatas ypatingai pažymėjo veteranų, kurie dabar gyvena Lietuvos Respublikoje, nuopelnus.

  "Dabartiniai veteranai, o šiandien Lietuvoje gyvena bemaž 2 tūkstančiai Didžiojo Tėvynės karo dalyvių, tada dar labai jauni kariai, kovojo kartu su visais ir išlaisvino nuo fašistinių "velnių" ne tik visą Europą, bet ir visą žmoniją", — pasakė Udalcovas.

  Adolfas Bolotinas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik/ Alexander Lipovets

  Išlaisvinant Lietuvą žuvo daugiau nei 80 tūkstančių sovietų karių, priminė Nepaprastasis ir įgaliotasis Rusijos Federacijos ambasadorius Lietuvoje. Šalies teritorijoje yra apie 300 atminties vietų, karių kapų ir memorialų.

  "Jų (paminklų — Sputnik) būklei Rusija skiria daug dėmesio", — pareiškė Udalcovas.

  Rusijos diplomatas padėkojo valstybinėms struktūroms, vietos valdžiai ir Lietuvos gyventojams, kurie padeda šioje "svarbioje misijoje".

  Be to, ambasadorius pareiškė ketinąs "ir toliau ryžtingai priešintis bandymams perrašyti istoriją, pežriūrėti Didžiojo Tėvynės karo rezultatus".

  Išreikšdamas padėką veteranams už jų žygdarbį, Udalcovas palinkėjo dvasios stiprybės, laimės ir gerovės.

  Temos:
  Didžiosios Pergalės metinės (27)

  Dar šia tema

  16-osios Lietuviškosios šaulių divizijos kovos kelias
  Lietuvos vardas Didžiosios Pergalės prieš fašizmą istorijoje
  Pergalės parado Maskvoje repeticija
  Visame pasaulyje Pergalės diena, Lietuvoje — gėjų eitynės
  Kur Lietuvoje palaidoti sovietų kareiviai
  Tegai:
  sveikinimas, Pergalės diena, Rusijos ambasada Lietuvoje, Aleksandras Udalcovas, Lietuva

  Svarbiausios temos