00:49 2020 Balandžio 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.0871
 • RUB82.1046
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Didžiosios Pergalės metinės (27)
  34

  Akcijos "Nemirtingųjų pulkas" metu įvyko muštynės, kurias nuraminti teko teisėsaugos pareigūnams su lazdomis

  VILNIUS, gegužės 9 — Sputnik. Ukrainos radikalai užpuolė akcijos "Nemirtingųjų pulkas", surengtos Charkove Pergalės dienos proga, dalyvius, praneša RIA Novosti su nuoroda į Ukrainos naujienų agentūrą "UNIAN".

  Peštynės įvyko antradienį tarp akcijos "Nemirtingųjų pulkas" dalyvių ir radikalų prie Šlovės memorialo.

  "Akcijos "Nemirtingųjų pulkas" dalyviai susirinko už kelių metrų nuo paminklo, ėmė skanduoti "Fašizmas nepraeis", dainuoti sovietų dainas ir deklamuoti eilėraščius apie "pilietinį karą Donbase", — sakoma pranešime.

  Vienos iš dainų atlikimo metu prasidėjo peštynės. Jas pavyko nutraukti tik apie 50 teisėsaugos pareigūnų su šalmais ir lazdomis.

  Kaip praneša agentūra, po muštynių į Raudonojo Kryžiaus gydytojus, kurie budi prie paminklo, niekas nesikreipė pagalbos. Po susidūrimo akcijos "Nemirtingųjų pulkas" dalyviai ir toliau dainavo ir skandavo šūkius.

  Adolfas Bolotinas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik/ Alexander Lipovets

  "Nemirtingųjų pulkas" — tai viešas renginys, kurio dalyviai organizuoja eitynes ​​su savo giminaičių, dalyvavusių Didžiajame Tėvynės kare, nuotraukomis.

  Akcijos "Nemirtingųjų pulkas" šiomis dienomis vyksta daugelyje šalių: gegužės 5-ąją ji vyko Izraelyje, gegužės 6-ąją — Amerikos miestuose (Vašingtone, Bostone, Filadelfijoje, Los Andžele), gegužės 7-ąją — Belgijoje, gegužės 8-ąją — Vokietijoje, Prancūzijoje, Belgijoje, Didžiojoje Britanijoje, Ispanijoje, Italijoje, Austrijoje, Graikijoje, taip pat daugelyje Rytų Europos šalyse. Gegužės 9-ąją akcija vyks Rusijoje, Didžiojoje Britanijoje, Baltarusijoje, Ukrainoje, Estijoje, Latvijoje ir kitose šalyse.

  Lietuvoje akcija šiandien vyks Vilniuje, Klaipėdoje, Kaune, Alytuje. Vilniuje "Nemirtingųjų pulko" kolona praeis po Antakalnio kapines iki pagrindinio karo memorialo.

  Kapinėse palaidoti Trečiojo Baltarusijos fronto kareiviai, kurie žuvo kovose už Lietuvos sostinės išvadavimą. Memorialas tarybiniams kariams atminti Vilniaus Antakalnio kapinėse buvo įsteigtas 1951 metais. Tais pačiais metais buvo perlaidoti 3 460 kareivių palaikai.

  Temos:
  Didžiosios Pergalės metinės (27)

  Dar šia tema

  Lietuvos vardas Didžiosios Pergalės prieš fašizmą istorijoje
  16-osios Lietuviškosios šaulių divizijos kovos kelias
  Visame pasaulyje Pergalės diena, Lietuvoje — gėjų eitynės
  Tegai:
  radikalai, teisėsaugos pareigūnai, muštynės, Nemirtingųjų pulkas, Charkovas

  Svarbiausios temos