03:58 2020 Sausio 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.1035
 • RUB68.1692
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Karas Sirijoje: nelengvų sprendimų priėmimas šaudant pabūklams (108)
  52

  Ieškinys, iškeltas JAV prezidentui Donald Trump (Donaldui Trampui) dėl jo įsakymo paleisti sparnuotąsias raketas į Šairato aerodromą Sirijoje, pateiktas Amerikos teismui

  VILNIUS, gegužės 10 — Sputnik. JAV teisės gynėjai reikalauja iš Baltųjų rūmų administracijos teisme paaiškinti raketų Tomahawk paleidimo į Šairato aerodromą Homso provincijoje, šių metų balandį įvykdyto Pentagono, priežastis.

  Ieškinys perduotas Teisingumo ministerijai, Krašto apsaugos ministerijai ir JAV valstybės departamentui, Kolumbijos apygardos teismui, Teisės gynėjų organizacijos "Protect democracy project" vardu.

  Skrydžiai virš Sirijos, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Ministry of defence of the Russian Federation

  Teisės gynėjai teigia, kad JAV prezidentas Donaldas Trampas neturėjo teisinio pagrindo atakuoti Siriją: nebuvo nei atitinkamo JAV Kongreso leidimo, nei JT Saugumo Tarybos sankcijos, nei savigynos poreikio.

  Pats JAV prezidentas laiške Kongresui pareiškė, kad jis, kaip vyriausiasis kariuomenės vadas, turi teisę suduoti tokį "gyvybiškai JAV svarbų smūgį", siekdamas užkirsti kelią Sirijos valdžiai "toliau naudoti cheminį ginklą".

  Sirijos opozicija balandžio 4-ąją paskelbė apie 80 išpuolio, naudojant cheminį ginklą Idlibo provincijoje, aukų ir 200 sužeistųjų. Išpuolio kaltininkais jie įvardijo Sirijos vyriausybės pajėgas, kurios ryžtingai paneigė kaltinimus ir primetė juos kovotojams ir jų bendraminčiams.

  Baltieji rūmai paaiškino, kad jų sprendimas dėl raketų smūgio buvo cheminės atakos Idlibo provincijoje pasekmė. JAV administracija apkaltino Sirijos prezidentą Basharą al Assadą (Bašarą Asadą) šios atakos prieš civilius gyventojus organizavimu, tačiau nepateikė jokių įrodymų.

  JAV, nepaisant Rusijos raginimo atlikti išsamų tyrimą, smogė į Šairato aerodromą Sirijoje balandžio 7-osios naktį. Pasak Pentagono, buvo paleistos 59 raketos "Tomahawk". Buvo sugriauta bazės infrastruktūra. Iškart po to, teroristinių grupuočių kovotojai pradėjo puolimą ir pabandė priversti Sirijos karius atiduoti jiems anksčiau užimtas pozicijas.

  Rusija griežtai pasmerkė amerikiečių veiksmus ir paskėlbė nutraukianti su saugių skrydžių virš Sirijos užtikrinimu susijusį bendradarbiavimą su Vašingtonu.

  Temos:
  Karas Sirijoje: nelengvų sprendimų priėmimas šaudant pabūklams (108)

  Dar šia tema

  Sirijoje per susišaudymą žuvo Rusijos pulkininkas leitenantas
  Sirija perdislokavo savo lėktuvas arčiau Rusijos karinės bazės
  Lietuvos pozicija dėl Sirijos — už sveiko proto ribų
  JAV bombardavo Šairat bazę Sirijoje
  Astana: derybos dėl Sirijos be JAV delegacijos ir paliaubų obuoliai
  Tegai:
  JAV karinė technika, Donaldas Trampas, Sirija, JAV

  Svarbiausios temos