13:25 2020 Sausio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1085
 • RUB68.2075
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Karas Sirijoje: nelengvų sprendimų priėmimas šaudant pabūklams (107)
  22

  NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas pareiškė, kad aljansas neplanuoja dalyvauti koviniuose veiksmuose Sirijoje ir Irake kovojant su teroristinėmis organizacijomis, tačiau galutinis sprendimas šiuo klausimu bus priimtas gegužės 25 dieną

  VILNIUS, gegužės 11 — Sputnik. NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas pareiškė, kad aljansas neplanuoja dalyvauti koviniuose veiksmuose Sirijoje ir Irake, skirtuose kovai su teroristinėmis organizacijomis.

  Žurnalas "Spiegel" anksčiau pranešė, kad praėjusį trečiadienį įvykusiame NATO ambasadorių susitikime JAV aiškiai leido  suprasti sąjungininkams, ko tikimasi iš jų formalaus prisijungimo prie tarptautinės koalicijos, kuri kovoja su teroristine grupuote "Islamo valstybė" (IV*).

  "NATO nedalyvaus kovinėse operacijose, niekas nepaprašė, kad NATO suvaidintų vaidmenį kovinėse operacijose nei Sirijoje, nei Irake", — sakė Stoltenbergas po derybų Berlyne su Vokietijos kanclere Angela Merkel.

  Stoltenbergas pabrėžė, kad NATO prisijungimas prie tarptautinės koalicijos nepakeis Šiaurės Atlanto aljanso pozicijos. Tačiau NATO ir toliau rems ir rengs dalinius Irake ir Sirijoje.

  Savo ruožtu, Merkel pažymėjo, jog galutinis sprendimas šiuo klausimu bus priimtas NATO viršūnių susitikime gegužės 25 dieną.

  Šiuo metu NATO veikla — tiekti žvalgybos informaciją  koalicijai, ankstyvojo perspėjimo ir valdymo sistemos AWACS orlaivius ir apmokyti Irako saugumo pajėgas.

  Merkel taip pat pasakė, kad Vokietija neplanuoja plėsti savo dalyvavimo Vakarų šalių koalicijoje, skirtoje kovai su teroristų organizacija "Islamo valstybė" net tuo atveju, jei NATO oficialiai prisijungs prie operacijos.

  JAV vadovaujamoje koalicijos operacijoje prieš IV* Vokietijos karo specialistai formuoja įgulas ankstyvojo perspėjimo ir valdymo sistemos AWACS orlaiviams. Berlynas taip pat suteika paramą šešių naikintuvų "Tornado", kurie dislokuojami aljanso Indžirliko oro pajėgų bazėje Turkijoje, dėka. "Tornadas" atlieka žvalgybos misijas Sirijos oro erdvėje beveik kasdien. Bundesvero mandatas Sirijoje  nenumato  operacijų  sausumoje.

  * Teroristų grupuotė, uždrausta Rusijoje

  Temos:
  Karas Sirijoje: nelengvų sprendimų priėmimas šaudant pabūklams (107)

  Dar šia tema

  Trampas atsakys už smūgius Sirijai
  Lietuvos pozicija dėl Sirijos — už sveiko proto ribų
  Putinas: Sirijos bombardavimas — agresija prieš nepriklausomą valstybę
  Tegai:
  teroristinės organizacijos, NATO, Jensas Stoltenbergas, Irakas, Sirija

  Svarbiausios temos