12:41 2018 Kovo 21
Vilnius-3°C
Tiesioginis eteris
  Lietuvos delegacija Indonezijoje, archyvinė nuotrauka

  Indonezija padės Lietuvai energetikoje

  © Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija / Robertas Dačkus
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  22 0 0

  Lietuvos delegacija šiuo metu yra Indonezijoje valstybiniu vizitu, energetikos ministras trečiadienį pasirašė susitarimą dėl Lietuvos ir Indonezijos bendradarbiavimo atsinaujinančios energetikos ir energijos taupymo srityse

  VILNIUS, gegužės 17 — Sputnik. Energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas prezidentės Dalios Grybauskaitės vadovaujamoje delegacijoje lankosi Indonezijoje. Vizito metu ministras pasirašė susitarimą dėl abiejų šalių bendradarbiavimo atsinaujinančios energetikos ir energijos taupymo srityse, praneša Energetikos ministerijos spaudos tarnyba.

  Визит литовской делегации в Индонезию
  Energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas pasirašo susitarimą

  Lietuvos įmonės, gaminančios ir eksportuojančios aukštos kokybės saulės baterijų modulius, jau turi nemažą įdirbį ir sėkmingo bendradarbiavimo patirtį su Pietryčių Azijos šalimis.

  Indonezija yra paskelbusi ambicingus planus vystyti saulės jėgaines. Lietuvos gamintojai siekia tapti patikimais partneriais ir jau yra sulaukę kvietimo prisidėti prie saulės energijos projektų įgyvendinimo.

  Energetikos ministerija siūlo pertvarkyti energetikos sektoriaus įmones >>

  Perspektyvą dirbti šioje Pietryčių Azijos rinkoje mato ir biomasės gamybos ir tiekimo srityse dirbančios bendrovės, sukaupusios didelę patirtį, panaudojamą inovacijoms, moksliniams tyrimams bei bendriems projektams su užsienio partneriais.

  Bendradarbiavimas SGD srityje

  Indonezija yra ketvirta didžiausia suskystintų gamtinių dujų eksportuotoja pasaulyje. Suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalų veiklą plėtojančiai Indonezijai ir solidžią patirtį SGD srityje sukaupusiai Lietuvai atsiveria potencialios bendrų projektų galimybės šioje srityje.

  Vizito metu energetikos ministras taip pat pasirašė ketinimų protokolą dėl Lietuvos ir Indonezijos bendradarbiavimo transporto srityje. Kasdien beveik pusė milijono Džakartos gyventojų naudojasi Lietuvos startuolio "Trafi" sukurta programėle viešajam transportui.

  Dvišaliame energetikos forume dalyvavo "Solitek", "Klaipėdos naftos", "Baltpool", Lietuvos biomasės energetikos asociacijos "Litbioma" atstovai.

  Vizito metu taip pat sutarta supaprastinti sertifikavimo procedūras Lietuvos pieno, mėsos ir kitų maisto produktų eksportuotojams. Lietuva taip pat pasisako už Indonezijos ir Europos Sąjungos laisvosios prekybos susitarimą, kuris paskatintų ir dvišalę prekybą.

  Kitais metais Lietuva ir Indonezija minės 25-ąjį diplomatinių santykių jubiliejų.

  Dar šia tema

  Grybauskaitė: Gruzija yra artima Lietuvos partnerė
  Fotofaktas: prezidentė atidarė Lietuvos iliustratorių parodą Bankoke
  Tegai:
  energetika, energija, bendradarbiavimas, Energetikos ministerija, Indonezija
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos