00:33 2018 Vasario 22
Vilnius-11°C
Tiesioginis eteris
  Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas, archyvinė nuotrauka

  Trampas papasakojo Lavrovui apie IV* planus susprogdinti keleivinį lėktuvą

  © REUTERS/ Sergei Karpukhin
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  4401

  JAV žiniasklaida baiminasi, kad prezidentas Donaldas Trampas sukėlė grėsmę svarbiausiam informacijos apie teroristinę grupuotę "Islamo valstybė" (IV*) šaltiniui

  VILNIUS, gegužės 17 — Sputnik, Georgijus Voronovas. JAV prezidentas Donald Trump (Donaldas Trampas) pasidalino su Rusijos užsienio reikalų ministru Sergejumi Lavrovu itin slaptais duomenimis, praneša JAV žiniasklaida su nuoroda į šaltinius amerikietiškų pareigūnų tarpe.

  Lavrovo ir Trampo derybos įvyko gegužės 10 dieną Vašingtone už uždarų durų ir truko kiek daugiau nei valandą. Jie aptarė, tuo pačiu, kitų derybų dėl Sirijos perspekyvas ir deeskalacijų zonų įkūrimą.

  Žvalgytojo likimas

  Anot televizijos kanalo ABC, slapti duomenys, kuriuos Trampas perdavė Lavrovui, buvo gauti JAV nuo Izraelio žvalgytojo, kuris buvo Rusijoje uždraustos teroristinės organizacijos IV gretose. Pasak jo informacijos, IV planuoja surengti teroro išpuolį lėktuve, skrisiančiame į JAV. 

  Pagal ABC, Izraelio žvalgytojas perdavė daug duomenų. Tarp jų — IV planus pranešti sprogmenį į keleivinį lėktuvą, skrendantį į JAV. IV teroristai ketino pranešti bombą nešiojamame kompiuteryje ir būtų sunku ją aptikti oro uosto patikrinimo tarnybai. Štai kodėl, pasak televizijos kanalo, Vašingtone pagalvota apie draudimą vežtis nešiojamuosius kompiuterius, atvykstantiems į JAV iš Europos ir kai kurių islamo šalių. Tačiau galutinis sprendimas šiuo klausimu dar nepriimtas.

  ABC šaltinis pažymi, kad informaciją JAV perdavė Izraeliui su sąlyga, kad ji liks konfidenciali. Televizijos kanalas teigia, kad perduodamas informaciją Lavrovui Trampas sukėlė grėsmę žvalgytojo gyvenimui.

  Trampas kaip prezidentas turi visišką teisę išslaptinti bet kokio slaptumo lygio informaciją. JAV prezidento nacionalinio saugumo patarėjas Herbert McMaster (Herbertas MakMasteris), savo ruožtu, sako, kad perduota informacija buvo "visiškai derama". Tačiau žurnalistai mano, kad tai gali turėti įtakos JAV ir Izraelio santykiams, nes iš Rusijos slapti duomenys gali pasiekti Iraną — Izraelio pikčiausią priešą.

  Skaityti amerikietiškus laikraščius pavojinga? 

  Rusijos užsienio reikalų ministerijos oficiali atstovė Marija Zacharova patarė neskaityti amerikietiškų laikraščių, kurie platina išgalvotas "sensacijas". Taip ji sureagavo į prašymą pakomentuoti "The Washington Post" publikaciją, kuriuoje teigiama, kad JAV prezidentas Donaldas Trampas galėjo pasidalinti su Rusijos užsienio reikalų ministru Sergejumi Lavrovu ir Rusijos ambasadoriumi Vašingtone Sergejumi Kisliaku visiškai slapta informacija derybų, įvykusių praėjusią savaitę Baltuosiuose rūmuose, metu.

  "Draugai, jūs vėl amerikietiškų laikraščių prisiskaitėte? Juos galima naudoti įvairiais būdais, tačiau skaityti nereikia — pastaruoju metu tai jau ne tik žalinga, bet ir pavojinga", — parašė ji savo Facebook paskyroje.

  * Teroristų grupuotė, uždrausta Rusijoje

  Dar šia tema

  Baltieji rūmai: JAV reikalingas dialogas su Rusija
  Ką telefonu aptarė Rusijos ir JAV prezidentai?
  Putinas ir Trampas kalbėjosi telefonu visą pusvalandį ir susitarė susitikti
  Trampas ir Putinas kalbės telefonu antradienį
  Tegai:
  derybos, Sergejus Lavrovas, Donaldas Trampas, Rusija, JAV
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos