11:52 2020 Vasario 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.0818
 • RUB70.6675
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  57

  Nepaisant to, kad Rusija ne vieną kartą neigė kaltinimus dėl kišimosi į JAV 2016 metų rinkimus, Amerikos Teisingumo ministerija paskyrė specialųjį prokurorą, kuris tirs šią bylą

  VILNIUS, gegužės 18 — Sputnik. Georgijus Voronovas. JAV Teisingumo ministerija paskyrė buvusiejį FTB vadovą Robertą Miulerį specialioju prokuroru, kuris tirs vadinamą bylą dėl "Rusijos kišimosi" į JAV prezidento rinkimus 2016 metais.

  Kremlius. Archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Наталья Селиверстова

  JAV specialiosios pajėgos anksčiau apkaltino Rusiją mėginus paveikti JAV rinkimų rezultatus. Rusija paneigė šiuos kaltinimus, Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas apibūdino kaltinimus kaip "visiškai nepagrįstais".

  Miulerio paskirimas specialioju prokuroru nereiškia, kad jau "padaryta išvada dėl nusikaltimo įvykdymo arba kad yra pagrindas patraukti atsakomybėn", paaiškino generalinio prokuroro pavaduotojas Rodas Rozenstainas, kuris pastaruoju metu skeptiškai vertino butinybę atlikti tokį tyrimą.

  Šį Teisėsaugos ministerijos sprendimą palaikė dauguma JAV kongreso respublikonų ir demokratų.

  Trampas prieštarauja

  Pats Trampas pareiškė, kad nėra jokio ryšio tarp jo priešrinkiminės kampanijos ir bet kokios užsienio valstybės kišimosi į rinkimus.

  "Kaip aš jau ne vieną kartą sakiau, kruopštus tyrimas patvirtins tai, ką mes jau ir taip žinome — nėra jokio ryšio tarp mano kampanijos ir bet kokio kišimosi. Aš nekantriai laukiu šio klausimo sprendimo. Tuo pat metu aš niekada nenustosiu kovoti už žmones ir tuos klausimus, kurie yra svarbiausi mūsų šalies ateičiai", — teigiama Trampo pranešime.

  Anksčiau tyrimui dėl "Rusijos kišimosi" vadovavo FTB, kurio direktorių Džeimsą Komį Trampas gegužės 9 dieną atleido iš pareigų. Baltuosiuose rūmuose pabrėžiama, kad tai įvyko praradus prezidento pasitikėjimą. Komis tyrė galimus Trampo ryšius su Rusija, kuriuos paneigia ir Baltieji rūmai, ir Kremlius.

  Tikslas — impičmentas

  Keli ekspertai mano, kad specialiojo prokuroro paskyrimas vadinamoje "Rusijos kišimosi" byloje gali sudaryti sąlygas Trampo impičmentui.

  "Aš absoliučiai neatmetu, kad Miulerio tyrimas gali atvesti iki Trampo impičmento. Tokia nuostata JAV yra: kuomet paskelbiama impičmento procedūra gali būti paskirtas specialusis prokuroras, kuris tirs šią bylą", — sakė RIA Novosti Maskvos valstybinio universiteto  tarptautinių organizacijų katedros ir pasaulio politinių procesų fakulteto vedėjas Andrejus Sidorovas.

  Tokiai nuomonei pritarė Rusijos Federacijos Tarybos gynybos ir saugumo komiteto pirmasis pirmininko pavaduotojas Francas Klincevičius.

  "Reikia būti aklam, kad nematyti: ruošiama dirva prezidento impičmentui", — cituoja Klincevičių jo spaudos tarnyba.

  Senatoriaus manymu, galimybė  Rusijos ir Amerikos santykiams su Trampo atėjimu grįžti į normalias vėžes, yra minimali.

  "Bet tam tikri sluoksniai JAV daro viska, kad pašalintų ją (galimybę — Sputnik) iš esmės, ir jų niekas nesustabdys", — sakė jis.

  Dar šia tema

  Zacharova pavadino Obamos administraciją "įpykusių nevykėlių grupe"
  Kodėl Obama paskelbė sankcijas Rusijai
  CŽV: Rusija bando paveikti politinius procesus Europoje
  Tegai:
  tyrimas, Kremlius, kibernetinės atakos, sankcijos, Robertas Miuleris, Donaldas Trampas, JAV

  Svarbiausios temos