21:44 2021 Balandžio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.2051
 • RUB92.2786
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  38

  Švedijos prokurorė Marianne Ny pareiškė, kad Wikileaks įkūrėjui Džulianui Asandžui panaikinti visi kaltinimai, jis gali palikti Ekvadoro ambasadą Londone, kurioje gyveno pastaruosius penkerius metus

  VILNIUS, gegužės 19 — Sputnik. Nutrauktas tyrimas Wikileaks portalo įkūrėjo Julian Assange (Džuliano Asandžo) byloje, kurioje jis įtariamas išžaginimu Švedijoje 2010 metais, praneša RIA Novosti su nuoroda į Švedijos prokuratūrą.

  Laisvas, bet su išlyga

  Prokurorė Marianne Ny šiandien nusprendė nutraukti preliminarų tyrimą dėl įtariamo prievartavimo, sakoma pranešime spaudai.

  Švedijos prokuratūra taip pat pareiškė, kad tyrimas Asandžo byloje gali būti atnaujintas, jei jis pasirodys šalyje iki 2020 metų, kol pasibaigs nusikaltimo, kuriuo jis yra įtariamas, senaties terminas.

  "Tyrimas gali būti atnaujintas, jei Džulianas Asandžas pasirodys Švedijoje iki 2020 metų, kai baigiasi nusikaltimo, kuriuo jis yra įtariamas, senaties terminas", — sakė prokurorė Ny.

  Be to, prokurorė pareiškė, kad JAV valdžia nedarė "jokio spaudimo" Švedijos prokuratūrai WikiLeaks įkūrėjo Džuliano Asandžo bylos dėl išžaginimo tyrimo metu.

  Buvęs įtariamasis patenkintas

  Asandžas gali palikti Ekvadoro ambasadą Londone bet kuriuo metu, sakė jo advokatas Peras Samuelssonas.

  Pats Asandžas Twitter paskyroje pasidalijo nuotrauka, kurioje jis yra patenkintas gavęs pranešimą, kad Švedijos prokuratūra nutraukė tyrimą jo atžvilgiu.

  ​Londono policija akylai stebi

  Tuo tarpu Londono policija grasina suimti WikiLeaks portalo įkūrėją, jei jis paliks Ekvadoro ambasadą, sakoma teisėsaugininkų pareiškime, nes Vestminsterio magistratų teismas išdavė Asandžo arešto orderį po to, kai jis 2012 metų birželio 29 dieną atsisakė pasiduoti teismui.

  Samuelssonas, savo ruožtu, pareiškė, kad Londono policijos perspėjimas dėl Asandžo suėmimo, jei tas paliks Ekvadoro ambasadą, ​​jau neturi nieko bendro su Švedija.

  Septynerių metų tyrimas

  Švedijoje 2010 metų vasarą Asandžo atžvilgiu buvo pradėtas tyrimas pagal dviejų moterų pareiškimą, kuriame jis kaltinamas seksualiniu priekabiavimu apsilankymo Stokholme metu.

  Įtariamasis 2010 metų gruodžio 7 dieną buvo suimtas Londone Švedijos teisėsaugos institucijų prašymu.  Švedijos teisėsaugininkai reikalavo Asandžo ekstradicijos, tačiau po kelių dienų jis buvo paleistas už užstatą.

  Įtariamasis nuo 2012 metų slaptosi Ekvadoro ambasadoje Londone — tada jis baimindamasis, kad dėl šios bylos jis galiausiai bus išduotas Jungtinėms Valstijoms, kur bus teisiamas dėl šimtų tūkstančių JAV kariuomenės paslapčių ir slaptų diplomatinių dokumentų nutekinimo, jis paprašė Ekvadoro valdžios suteikti jam politinį prieglobstį.

  Dar šia tema

  CŽV paneigė "WikiLeaks" paskelbtų dokumentų autentiškumą
  Ir katinams įdomu, ką dar demaskuos Asandžas
  Tegai:
  Wikileaks, Marianne Ny, Džulianas Asandžas, Londonas, Švedija

  Svarbiausios temos