08:39 2020 Lapkričio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1901
 • RUB90.3507
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  28

  Moldovoje penki Rusijos diplomatai paskelbti personomis non grata, jų paprašė išvykti iš šalies per 72 valandas

  VILNIUS, gegužės 30 — Sputnik. Šią informaciją Sputnik Moldovai patvirtino Rusijos ambasadorius Moldovoje Faritas Muchametšinas.

  "Nota gauta, tiriame dokumentą. Apie ką kalbama, paskelbsime vėliau", — pasakė jis.

  Kaip pažymėjo Rusijos užsienio reikalų ministerijos oficiali atstovė Marija Zacharova, kalbama apie paradoksalią, bet parodomąją situaciją, demonstruojančią situacijos Moldovoje plėtrą ir, akivaizdžiai, neturinčia jokių ryšių su Rusijos diplomatinio korpuso darbu, praneša RIA Novosti.

  Pats Moldovos prezidentas Igoris Dodonas savo Facebook paskyroje pareiškė, kad "vyriausybė ėmėsi piktinančio gesto Rusijos ambasados Moldovos Respublikoje atžvilgiu". Anot valstybės vadovo, penki Rusijos diplomatai turi palikti Moldovą per 72 valandas.

  "Noriu pareikšti, kad esu giliai pasipiktinęs šiuo nedraugišku Moldovos diplomatijos atstovų žingsniu ir kategoriškai smerkiu jį ", — pareiškė Dodonas.

  Aistros Estijoje

  Primename, kad Estijoje taip pat kilo skandalas dėl dviejų Rusijos diplomatų išsiuntimo iš šalies.

  Anksčiau vietos žiniasklaida pranešė, kad Rusijos generaliniam konsului Narvoje Dmitrijui Kazennovui ir konsului Sergejui Surgaevui buvo įteikta nota, ir jie turėjo išvykti iš šalies. Priežastys, dėl kurių Rusijos diplomatams teko išvykti, neįvardinamos.

  "Tai dar vienas nedraugiškas ir nieko nepagrįstas veiksmas, kuris liks be atsako", — pranešė RIA Novosti su nuoroda į Rusijos diplomatijos instituciją.

  Rusijos ambasada Estijoje nekomentuoja informacijos dėl dviejų diplomatų išsiuntimo, pareiškė ambasados patarėjas Eugenijus Verlinas.

  Generalinis konsulas Narvoje Dmitrijus Kazennovas dirba užsienio reikalų institucijoje nuo 1980 metų. Eidavo skirtingas pareigas ir Rusijoje, ir užsienyje: 1989-1992 metais dirbo TSRS ambasados sekretoriumi Afganistane. Nuo 2004 metų kovo mėnesio eina Rusijos URM konsulų departamento vadovo pareigas.

  Dar šia tema

  Moldovos pasienyje bandyta blokuoti JAV karinę techniką
  Lietuva pasidalins patirtimi su Moldova
  Istoriniai Moldovos rinkimai: antrasis turas įvyks
  ES vėliava nukabinta nuo Moldovos prazidento administracijos pastato
  Tegai:
  diplomatinė nota, diplomatai, Igoris Dodonas, Moldova

  Svarbiausios temos