14:43 2021 Vasario 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.2121
 • RUB90.6697
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  NATO karinės pratybos ir Lietuva (90)
  142

  JAV karinės oro pajėgos į NATO karines pratybas "Baltops 2017", kurios vyksta Baltijos jūroje, siunčia strateginius bombonešius B-52

  VILNIUS, birželio 2 — Sputnik. JAV karinės oro pajėgos siunčia strateginius bombonešius B-52 ir 800 karininkų į Didžiąją Britaniją, siekdamos palaikyti NATO karines pratybas, kurios vyks birželį Europoje, praneša RIA Novosti su nuoroda į Amerikos televizijos kanalą CNN.

  Bombonešiai B-52, kurie gali gabenti branduolinius užtaisus, dalyvaus karinėse pratybose šalia Rusijos sienos, o tiksliau ― Baltijos jūroje ("Baltops 2017") ir Arktikoje.

  Aljansas dar prieš kelis mėnesius planavo karines pratybas jūroje, tačiau apie bombonešių bandymą jose anksčiau nebuvo skelbiama.

  CNN pabrėžia, kad sprendimas nusiųsti bombonešiue gali būti paaiškinamas Pentagono noru užtikrinti savo Europos partnerius NATO palaikymu.

  Trampas ne vieną kartą pareikšdavo, kad ketina vykdyti politiką su šūkiu "Iš pradžių Amerika", dėl to NATO partneriai yra labai susirūpinę, nes šiuo metu JAV atlieka pagrindinį vaidmenį Europos gynyboje.

  Bombonešius B-52 JAV karinės pajėgos naudoja nuo 1955 metų. Šiuo metu šie bombonešiai yra pagrindiniai Amerikos karinės aviacijos lėktuvai, skirti tolimiems skrydžiams.

  Šiuo metu Lenkijos mieste Ščecine vyksta didžiausios Baltijos jūroje pratybos "Baltops 2017" ("Baltic Operation 2017").

  Pagrindinis šių pratybų tikslas — didinti ir gerinti dalyvaujančių šalių pajėgų tarpusavio bendradarbiavimą ir sąveiką, vykdant kompleksines operacijas, kartu didinti pratybose dalyvaujančių karinių pajėgų kompetencijos lygį.

  Karinės jūrų pratybos "Baltops" vyksta nuo 1972 metų. Lietuvai pratybose atstovauja du laivai — "Kuršis" (M54) ir "Žemaitis" (P11), taip pat du Karinių jūrų pajėgų karininkai ir Povandeninių veiksmų komanda.

  Pajėgų didinimas

  Beprecedentis nuo Šaltojo karo pabaigos NATO karinių pajėgų Rytų Europoje stiprinimas aiškinamas neva padidėjusia agresija iš Rusijos. Tačiau 2017 metų sausį NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas interviu BBC pareiškė, kad Aljansas nemato teisioginės grėsmės iš Rusijos Federacijos rytiniam NATO flangui.

  "Mes neieškome konfrontacijos su Rusija, nenorime naujo Šaltojo karo. Todėl mes sujungiame jėgą ir tvirtą požiūrį su atvirumu dialogui", — pridūrė Stoltenbergas.

  Maskva ne kartą pabrėžė, kad nėra suinteresuota situacija nei Baltijos regione, nei bet kurioje kitoje vietoje. Kremliuje teigiama, kad tušti, niekuo nepagrįsti teiginiai apie pavojų iš Maskvos — NATO pretekstas didinti karines pajėgas prie Rusijos sienų.

  Temos:
  NATO karinės pratybos ir Lietuva (90)

  Dar šia tema

  Pratybos "Pavasario audra" privertė estą imtis šautuvo
  Lietuvos karinių laivų įgulos treniruojasi pratybose "Baltijos tvirtovė 2017"
  Lietuvoje vyks svarbiausios NATO pratybos "Tvirtas kobaltas"
  Tegai:
  bombonešis B-52, Baltops 2017, NATO, JAV

  Svarbiausios temos