22:08 2020 Rugpjūčio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1771
 • RUB86.3013
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Karinės pratybos "Zapad-2017" (37)
  593

  Baltarusijos užsienio reikalų ministras Vladimiras Makėjus teigia, kad Vakarų šalių susirūpinimas dėl Rusijos ir Baltarusijos karinių pratybų "Zapad-2017" nėra pagrįstas

  VILNIUS, birželio 5 — Sputnik. Bendros Baltarusijos ir Rusijos karinės pratybos "Zapad-2017" bus visiškai skaidrios ir atviros stebėtojams, tad Vakarų šalių susirūpinimas nėra pagrįstas, teigia Baltarusijos URM vadovas Vladimiras Makėjus, praneša RIA Novosti.

  Makėjus Vakarų šalių susirūpinimą dėl bendrų karinių pratybų su Rusija pavadino "nepagrįstu ir demonstratyviu".

  "Noriu dar kartą pabrėžti, kad jos bus visiškai skaidrios ir atviros stebėjimas", — patikino Baltarusijos užsienio reikalų ministerijos vadovas.

  Baltarusijos ir Rusijos karinės pratybos "Zapad-2017" vyks rugsėjo 14-20 dienomis septyniuose Baltarusijos poligonuose. Į jas iš Rusijos atvyks apie tris tūkstančius karių ir apie 280 vienetų technikos. Taip pat planuojama pakviesti tarptautinius stebėtojus, įskaitant ir NATO.

  Anksčiau Lietuvos saugumo departamentas paskelbė grėsmių nacionaliniam saugumui vertinimo ataskaitą.

  Dokumente įvardytos pagrindinės grėsmės šaliai, be to, dauguma pavojų, anot Saugumo departamento, sklinda iš Rusijos, ypač rugsėjį įvyksiantys Rusijos ir Baltarusijos mokymai "Zapad-2017". Autorių teigimu, "Rusija jau šiuo metu sugebėtų per 24-48 val. pradėti kovos veiksmus prieš Baltijos valstybes".

  Diplomatinis Petro ir Sauliaus Skvernelio susitikimas, nuotrauka iš įvykio vietos
  © Photo : Адміністрація Президента України

  Šį teiginį Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas pavadino visuotinės rusofobijos apraiška, o Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenko tikina, kad regioninė karinė Baltarusijos ir Rusijos grupuotė nesiruošia nieko pulti.

  "Aptarsime mūsų požiūrį į bendradarbiavimą su NATO, akcentuodami dvišalio koordinavimo klausimus. Kartu su padėties monitoringu mes priversti naudoti priemones ir potencialą koordinacijai stiprinti", — paaiškino Makėjus Baltarusijos ir Rusijos URM vadovų susitikime.

  "Savaime suprantama, mes neignoruojame ir gynybos elemento saugumui palaikyti, įskaitant karinį bendradarbiavimą su Rusija", — pridūrė jis.

  Temos:
  Karinės pratybos "Zapad-2017" (37)

  Dar šia tema

  Grybauskaitė kaltina Rusiją ruošimusi karui su Vakarais
  "Suvalkų koridoriaus" užėmimas: baisus Lietuvos valdžios sapnas
  Pentagono vado Džeimso Matiso vizitas į Lietuvą — "Patriotų" žaidimai
  Tegai:
  karinės pratybos, karinės pratybos "Vakarai-2017", Vladimiras Makejus, Baltarusija, Rusija

  Svarbiausios temos