18:45 2018 Kovo 21
Vilnius-1°C
Tiesioginis eteris
  Didžiosios Britanijos ministerė pirmininkė Tereza Mei, archyvinė nuotrauka

  Mei balsavo parlamento rinkimuose

  © AP Photo/ Alastair Grant
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  17 0 0

  Pagrindinė parlamento rinkimų Didžiojoje Britanijoje intriga — ar sugebės valdančioji Konservatorių partija sustiprinti padėtį parlamente arba bent išsaugoti absoliučią daugumą

  VILNIUS, birželio 8 — Sputnik. Didžiosios Britanijos ministerė pirmininkė Teresa May (Tereza Mei) ketvirtadienį balsavo išankstiniuose rinkimuose į parlamentą, praneša RIA Novosti su nuoroda į televizijos kanalą Sky News.

  Mei balsavo savo rinkimų apygardoje Meidenhido mieste (Berkšyro grafystė). Ji taip pat yra kandidate į parlamentarus, jos apygardos balsavimo rezultatai bus suskaičiuoti naktį.

  Balsavimas prasidėjo ketvirtadienį, 07:00 val.

  Pagrindinė rinkimų intriga — ar sugebės  valdančioji Konservatorių partija sustiprinti padėtį parlamente arba bent išsaugoti absoliučią daugumą (326 vietų), leidžiančią vienvaldiškai formuoti ministrų kabinetą.

  Balsavimas tęsis iki 22:00 val. vietos laiku. Iškart po to bus paskelbti "exit-polls" duomenys ir prasidės balsų skaičiavimas, kuris tęsis visa naktį. Galutiniai balsavimo rezultatai bus paskelbti penktadienį, birželio 9 dieną.

  Po rinkimų paaiškės ministrų kabineto sudėtis ir bus suformuoti parlamento Bendruomenių rūmai. Šiuo metu apklausos rodo, kad Konservatorių partija lenkia (42%) Leiboristų partiją (35%). Taigi, konservatorių šansai padidinti savo atstovavimą parlamente didėja.

  Kaip tikimasi, išrinkti parlamentarai bus prisaikdinti birželio 13-ąją, o darbą pradės birželio 19 dieną, po oficialios ceremonijos su karaliene.

  Dar šia tema

  Brexit prasidėjo: Tereza Mei pasirašė laišką ES
  Tereza Mei: Britanija nesigriebs atskirų narystės ES elementų
  Mei atsisakė pirmininkauti Europos Sąjungai
  Tegai:
  rinkimai, Teresa Mei, Didžioji Britanija
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos