21:34 2018 Kovo 24
Vilnius+ 1°C
Tiesioginis eteris
  Sirijos miestas, archyvinė nuotrauka

  Rusijos karinių pajėgų Sirijoje vadas kaltina JAV susitarimu su teroristais

  © Sputnik/ Ministry of defence of the Russian Federation
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  24 0 0

  JAV vadovaujama koalicija, kurios sudėtyje yra kurdų ginkluotieji būriai, laisvai praleidžia IV* kovotojus, išeinančius iš Rakos rajono, užuot juos sunaikinę, pareiškė Rusijos karinių pajėgų Sirijoje vadas

  VILNIUS, birželio 10 - Sputnik. Rusijos karinių pajėgų Sirijoje vadas generolas pulkininkas Sergejus Surovikinas apkaltino tarptautinę koaliciją, kuriai vadovauja JAV, ir Sirijos opoziciją susitarimu su teroristų organizacija "Islamo valstybė" (IV).

  "Užuot sunaikinę teroristus, kaltus dėl šimtų ir tūkstančių taikių Sirijos piliečių žuties, JAV vadovaujama koalicija kartu su jų kontroliuojama "Demokratinių jėgų sąjunga" susitaria su IV vadais, kurie be kovos atiduoda jų užimtas gyvenvietes ir nuvyksta į tas provincijas, kur aktyviai veikia Sirijos  vyriausybės pajėgos ", — perduoda Surovikino žodžius RIA Novosti.

  Rusijos kariniai lėktuvai virš Sirijos, archyvinė nuotrauka
  YouTube / скриншот / Министерство обороны РФ

  Pasak Surovikino, sudaromas įspūdis, kad amerikiečiai, prisidengę tariama kova su tarptautiniu terorizmu Sirijos teritorijoje, naudojasi IV, kad atkakliai pasipriešintų vyriausybės pajėgoms.

  Surovikinas teigia, kad žengdamos į pietus Sirijos ginkluotosios pajėgos susidūrė su JAV vadovaujamos koalicijos aviacija. Amerikiečiai reikalauja neprisiartinti prie "naujos Sirijos kariuomenės" pozicijų.

  Pasak generolo, savo veiksmus "jie aiškina absurdiškais pareiškimais, kad vyriausybės pajėgos kelia grėsmę JAV karinėms bazėms ir opozicijos kovotojų paruošimo stovykloms Sirijojos pietuose".

  Anksčiau jau ne kartą buvo pranešama, kad "Demokratinių jėgų sąjunga" susitarė su IV paleisti juos be kovos iš Rakos, kad teroristai galėtų eiti į Palmyros rajoną ir pradėti ten konfrontaciją su Sirijos kariuomene. Rusijos karinės oro ir kosminės pajėgos jau užkirsdavo kelią tokiems kovotojų bandymams išeiti.

  * Teroristinė grupuotė, uždrausta JAV, Rusijoje ir kai kuriose kitose šalyse.

  Dar šia tema

  JAV Kongresas įvedė sankcijas prieš Bašaro Asado sąjugininkus
  Trampas papasakojo Lavrovui apie IV* planus susprogdinti keleivinį lėktuvą
  JAV valstybės departamentas perspėjo apie teroro išpuolių Europoje grėsmę
  Tegai:
  teroristinė grupuotė, Sirija, Rusija, JAV
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos