22:58 2020 Spalio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.1832
 • RUB90.5710
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  20

  Bus išrinkti 577 deputatai; žiniasklaida prognozuoja kardinalius pokyčius Parlamento konfigūracijoje ir judėjimo "Pirmyn, Respublika", kuriam anksčiau vadovavo naujasis prezidentas Emanuelis Makronas, pergalę

  VILNIUS, birželio 11 — Sputnik, Georgij Voronov. Sekmadienį Prancūzijoje vyks pirmasis rinkimų į Nacionalinę Asamblėją (žemieji parlamento rūmai) turas.

  Prancūzams teks išrinkti 577 deputatus iš daugiau nei 7,8 tūkstančio pretendentų.

  Paskutinę priešrinkiminės kampanijos dieną paskelbtos apklausos prognozuoja triuškinamą vyriausybės palaikomo judėjimo "Pirmyn, Respublika" pergalę.

  Taigi, anot penktadienį "Ipsos/Sopra Steria" paviešintų apklausos rezultatų, judėjimas "Pirmyn, Respublika", kuris prezidento rinkimuose atvedė Emmanuel Macron (Emanuelį Makroną) į pergalę, gali užtikrinti sau 31% rinkėjų paramą ir gauti nuo 397 iki 427 iš 577 vietų parlamente. Pagrindinė opozicijos jėga — partija "Respublikonai" — gali gauti 22% balsų, t.y. 95-115 vietų Nacionalinėje Asamblėjoje. Partija "Nacionalinis frontas" gali užtikrinti sau 17% rinkėjų paramą, t.y. nuo 5 iki 15 vietų parlamente.

  Prancūzijoje yra keliasdešimt partijų, tačiau parlamente yra penki ar šeši partijų blokai ir atitinkamos frakcijos. Be to,  dominuoja dvi jėgos. Tai dešinieji golistai, pagrindinė šio bloko partija dabar yra respublikonai; ir kairieji, kuriems atstovauja Socialistų partija.

  Makrono pergalė prezidento rinkimuose išbalansavo tradicinį jėgų pasiskirstymą tarp socialistų ir dešiniųjų. Šiuo metu abi partijos patiria gilią krizę: Ipsos prognozėmis, respublikonų frakcija Nacionalinėje Asamblėjoje bus sumažinta perpus, o socialistų — ne mažiau kaip dešimt kartų.

  Šiandien respublikonai remiasi į tokius politikus kaip buvęs prezidentas Nicolas Sarkozy (Nikola Sarkozi) ir Jacques Chirac (Žako Širako) paveldėtojas Fransua Baruen. Ultradešinieji tikisi, kad sėkmė lauks Marine Le Pen partijos "Nacionalinis frontas". Tuo tarpu kairiųjų flange socialistai taip pat "prarado žemę po kojomis", o į priekį išėjo ultrakairiųjų lyderis Jean-Luc Mélenchon ir jo partija "Nenugalėta Prancūzija".

  Jean-Luc Mélenchon nuomone, prezidentas ketina suformuoti "paklusnų parlamentą" antisocialinėms reformoms, kurių programa dar nepaviešinta, įgyvendinti. Todėl, sako Jean-Luc Mélenchon, negalima Makronui suteikti absoliučios daugumos.

  Taigi rinkimų intriga — ar naujajam prezidentui pavyks surinkti po savo judėjimo vėliava reikalingą daugumą parlamente.

  Dar šia tema

  Europiečiai įvardijo dešiniųjų partijų populiarumo priežastis savo šalyse
  Marin Le Pen: šaltasis karas su Rusija — grėsmė Europai
  Prancūzai kviečia pas save Obamą
  Tegai:
  Parlamento rinkimai, Pirmyn, respublika, Emanuelis Makronas, Prancūzija

  Svarbiausios temos