09:17 2020 Spalio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1785
 • RUB91.4401
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  27

  Prancūzijos prezidento Emanuelio Makrono judėjimas "Pirmyn, Respublika" pirmavo pirmame parlamento rinkimų ture Prancūzijoje

  VILNIUS, birželio 12 — Sputnik. Prancūzijos prezidento Emmanuel Macron (Emanuelio Makrono) palaikomas judėjimas "Pirmyn, Respublika" laimėjo pirmame rinkimų į Nacionalinę Asamblėją (žemieji parlamento rūmai) ture, kuris įvyko sekmadienį su rekordiškai mažu rinkėjų aktyvumu, praneša RIA Novosti.

  Iš viso balsavime dalyvavo mažiau nei pusė rinkėjų (48,71%). Apie tai liudija galutiniai Vidaus reikalų ministerijos duomenys.

  Visoje šalyje už judėjimo "Pirmyn, Respublika" kandidatus balsavo 28,21% rinkėjų. Toliau išsirikiavo dešiniųjų partija "Respublikonai" — 15,77%, Marine Le Pen partija "Nacionalinis fronta" — 13,20%, kairųjų partija "Nenugalėta Prancūzija", kurios lyderis Jean-Luc Mélenchon, — 11,02%, o buvusi valdančioji kairiųjų "Socialistų partija" — 7,44%.

  Rinkimai į žemuosius parlamento rūmus vyksta pagal daugumos sistemą, tai yra, kandidatai bando gauti elektorato paramą 577 vienmandatėse apygardose. Pretendentui, kad laimėtų, reikia surinkti daugiau kaip 50% balsų, o to daugelyje apygardų šįkart neįvyko.

  Galutiniai rinkimų rezultatai bus paskelbti po savaitės pagal antrojo balsavimo turo rezultatus. Antrame ture kandidatui pakankama surinkti paprastą balsų daugumą. Ekspertai prognozuoja, kad po rinkimų Makrono judėjimas gali gauti apie 70% vietų parlamente.

  Dar šia tema

  Emmanuelis Macronas oficialiai tapo Prancūzijos prezidentu
  Europiečiai įvardijo dešiniųjų partijų populiarumo priežastis savo šalyse
  Marin Le Pen: šaltasis karas su Rusija — grėsmė Europai
  Tegai:
  Parlamento rinkimai, Pirmyn, respublika, Emanuelis Makronas, Prancūzija

  Svarbiausios temos