11:19 2020 Vasario 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.0842
 • RUB68.9116
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  44

  Nuo šiol Ukrainoje teks sumokėti iki 100 eurų baudą už "Georgijaus juostelės" atvaizdą ir nešiojimą

  VILNIUS, birželio 12 — Sputnik. Ukrainos prezidentas Petro Porošenko pasirašė įstatymą, kuris draudžia "Georgijaus juosteles" šalyje, praneša RIA Novosti.

  Pagal įstatymą, "Georgijaus juostelės" propaganda laikomas juostelės nešiojimas ir naudojimas viešose vietose, taip pat juostelės ir jos atvaizdo platinimas. Į draudžiamus veiksmus įtraukiamas juostelės demonstravimas masiniuose renginiuose, jos vaizdavimas plakatuose, lipdukuose, atvirukuose, nišiojimas ant drabužių ir daiktų, tvirtinimas ant automobilių, jos naudojimas šiuolaikinio meno kūriniuose ir žiniasklaidoje.

  Už viešą "Georgijaus juostelės" demonstravimaą gresia baudos nuo 30 iki 90 eurų, o juostelė konfiskuojama.

  Pakartotinas nusižengimas sukels baudą nuo 90 iki 180 eurų arba administracinį areštą  15 parų. Juostelė, kaip minėta, konfiskuojama.

  "Pasurašiau "Georgijaus juostelės" draudimo įstatymą. Juk tai ne Antrojo pasaulinio karo simbolis, o 2014-2017 metų agresijos prieš Ukrainą simbolis", — pakomentavo Twitter paskyroje Porošenka.

  Anksčiau Aukščiausioji Rada priėmė įstatymą, kuris numato administracinę atsakomybę už "Georgijaus juostelės" gamybą ir nešiojimą Ukrainoje. Dokumentas numato išimtis Antrojo pasaulinio karo veteranams, kurių medaliuose pavaizduota ši juostelė.

  Lietuvos patirtis

  Gegužę Lietuvos pasieniečiai sovietinę simboliką prilygino nacizmui ir prigrasino baudomis tiems vairuotojams, ant kurių automobilių ji bus aptikta.

  Lietuvos administracinių nusižengimų kodeksas numato baudą už nacistinės ir sovietinės simbolikos demonstravimą nuo 150 iki 300 eurų.

  Sausio pradžioje į Lietuvą neįleistas Baltarusijos pilietis, kurio automobilis buvo paženklintas sovietine simbolika. Anot VSAT, užsienietis kelionę galėjo tęsti pėsčiomis arba privalėjo nuklijuoti lipduką ir vykti automobiliu. Vairuotojas nuimti sovietinę simboliką atsisakė.

  Birželio 6 dieną Klaipėdoje policija sulaikė Latvijos pilietį, kuris vilkėjo marškinėlius su sovietine simbolika.

  Dar šia tema

  Už sovietinę simboliką ant automobilio laukia bauda
  Tegai:
  Georgijaus juostelė, sovietinė simbolika, Ukraina

  Svarbiausios temos