06:39 2019 Lapkričio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.1034
 • RUB70.3938
  Pabėgėliai, archyvinė nuotrauka

  EK gali įvesti sankcijas Čekijai, Lenkijai ir Vengrijai dėl migrantų

  © Sputnik / Ирина Калашникова
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Pabėgėlių krizė (96)
  3610

  Europos Komisija pradėjo procedūrą, siekdama pašalinti pažeidimus Vengrijos, Lenkijos ir Čekijos atžvilgiu už ES Tarybos sprendimo dėl pabėgėlių perkėlimo nevykdymą

  VILNIUS, birželio 14 — Sputnik. Europos Komisija antradienį nusprendė pradėti procedūrą, kuri gali privesti prie sankcijų Čekijai, Lenkijai ir Vengrijai įvedimo, susijusio su susitarimų dėl Italijoje ir Graikijoje atsidūrusių pabėgėlių paskirstymo ES teritorijoje pažeidimo.

  "Deja, nepaisant daugkartinių raginimų, Čekija, Vengrija ir Lenkija, pažeidžiant teisinius įsipareigojimus, kylančius iš Tarybos sprendimų, ir jų įsipareigojimus Graikijai, Italijai ir kitoms šalims-narėms sprendimų, dar nesiėmė būtinų veiksmų. Šiuo atžvilgiu <…> Komisija nusprendė pradėti procedūras prieš šias tris valstybes, siekiant užkirsti kelią (valdžios — Sputnik) pažeidimams", — sakoma Europos Komisijos pranešime.

  Procedūra vyks keliais etapais. Jei EK mano, kad valstybė pažeidžia Europos Sąjungos normas, ji oficialiu raštu praneša jai apie savo reikalavimus. Jei valstybė ES narė nepateikia patenkinamo atsakymo, Komisija daro išvadas šiuo klausimu. Tada, jei valstybė neįvykdo savo politikos, remdamasi šiomis išvadomis per EK nustatytą laikotarpį, pastaroji gali kreiptis į ES Teismą.

  Čekijai, Vengrijai ir Lenkijai gali grėsti didelė bauda, o žiauriausia bausmė gali tapti balso teisės ES Taryboje atėmimas.

  Pabėgėliai. Archyvinė nuotrauka
  © AP Photo / Lefteris Pitarakis

  Migracijos, vidaus reikalų ir pilietybės klausimų komisaras Dimitris Avramopoulos gegužės viduryje sakė, kad Europos Komisija birželį ketina prigrasinti Lenkijai ir Vengrijai sankcijomis, jei jos per mėnesį nepradės priimti pabėgėlių iš Graikijos ir Italijos.

  Varšuva, komentuodama Europos Komisijos sprendimą, jau pareiškė, kad Lenkija yra pasirengusi ginti savo teisę nepriimti pabėgėlių teisme.

  2015-ųjų rugsėjį ES šalyse balsų dauguma nusprendė paskirstyti į 23 iš 28 šalis 160 tūkstančių pabėgėlių. Tada Lenkija įsipareigojo priimti septynis tūkstančius žmonių, Čekija — 1,6 tūkstančio, Vengrija — 1,3 tūkstančio. Tačiau Čekija priėmė tik 12 žmonių, o Vengrija ir Lenkija — nė vieno.

  Pabėgėliai, gavę prieglobstį Europos Sąjungoje 2016 metais
  © Sputnik /
  Pabėgėliai, gavę prieglobstį Europos Sąjungoje 2016 metais
  Temos:
  Pabėgėlių krizė (96)

  Dar šia tema

  Estijoje pusę algos pabėgėliams pasirengusi mokėti valstybė
  Pabėgėlių šeima iš Sirijos: buvom nukreipti į Lietuvą, nepaisant mūsų norų
  Latvijoje liko tik penki pabėgėliai, perkelti pagal ES programą
  VRM paspartins dokumentų išdavimo eigą pabėgėliams
  EK ketina aptarti sankcijas prieš ES šalis, nepriimančias pabėgėlių
  Tegai:
  pabėgėliai, sankcijos, Europos Komisija (EK)

  Svarbiausios temos