18:31 2019 Sausio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1354
 • RUB75.4433
  Brexit, archyvinė nuotrauka

  ES ir Didžioji Britanija derybas dėl Brexit pradės birželio 19

  © REUTERS / Dado Ruvic
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Didžiosios Britanijos istorinis referendumas (71)
  15 0 0

  Europos Sąjunga ir Didžioji Britanija susitarė pradėti derybas dėl šalies pasitraukimo iš ES birželio 19, derybos turi pasibaigti iki 2019-ųjų kovo

  VILNIUS, birželio 16 — Sputnik. Europos Sąjunga ir Didžioji Britanija susitarė pradėti derybas dėl šalies pasitraukimo iš ES birželio 19 dieną, rašoma bendrame Europos Komisijos ir Brexit ministerijos pareiškime.

  "Michelis Barnier, vyriausiasis Europos Komisijos derybininkas, ir Davidas Davisas, valstybės sekretorius pasitraukimo iš Europos Sąjungos klausimais, šiandien susitarė pradėti derybas dėl 50 straipsnio pirmadienį, birželio 19-ąją", — rašoma trumpame ketvirtadienį paskelbtame komunikate.

  Oficialūs Briuselio ir Londono atstovai pirmą kartą po britų referendumo dėl pasitraukimo iš Europos Sąjungos aptars Didžiosios Britanijos atsisakymo nuo narystės ES sąlygas. Briuselį pirmiausia domina ES piliečių, gyvenančių Didžiojoje Britanijoje, garantijos ir visų finansinių įsipareigojimų, kurių buvo imtasi kaip ES narė, įvykdymas. Taip par bus kalbama apie naują sieną tarp Airijos ir Šiaurės Airijos.

  Didžioji Britanija, savo ruožtu, bandys derėtis dėl dvišalio laisvosios prekybos susitarimo, nes ministrė pirmininkė Teresa May (Tereza Mei) ketina išvesti šalį už Europos vidaus rinko ir muitų sąjungos ribų.

  2016 metų birželį Didžiojoje Britanijoje įvyko referendumas, kuriame daugybė britų balsavo už išstojimą iš ES.

  Šių metų kovo pabaigoje ministerė pirmininkė Mei suaktyvino Lisabonos sutarties 50-ąjį straipsnį ir pasirašė oficialų prašymą išstoti iš Bendrijos.

  Kovo 29 dieną Didžioji Britanija oficialiai pradėjo pasitraukimo iš Europos Sąjungos procedūrą.

  Derybos su Europos Sąjunga dėl Didžiosios Britanijos išstojimo iš ES truks dvejus metus, tad Jungtinė Karalystė paliks Sąjungą 2019 metų pavasarį.

  Temos:
  Didžiosios Britanijos istorinis referendumas (71)

  Dar šia tema

  Šefčovičius: ES parama Ignalinos AE uždarymui priklauso nuo Brexit
  Šviečia, bet nešildo: kas laukia lietuvių Britanijoje po Brexit?
  Brexit: dėl ko verta nerimauti Lietuvai
  Brexit nesukels rūpesčių darbo migrantams
  Penki užsieniečiai pasidalino savo lūkesčiais Brexit
  Tegai:
  derybos, Brexit, Europos Sąjunga, Didžioji Britanija
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos