14:06 2019 Lapkričio 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1034
 • RUB70.3938
  Larry, archyvinė nuotrauka

  Katinai iš Dauningo gatvės: ne tik politinė kova

  © AP Photo / Mark Large, pool
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  2611

  Prieš penkis metus tuometinis Didžiosios Britanijos premjeras David Cameron (Deividas Kameronas) pranešė apie naują Dauning gatvės gyventoją — žiurkes gaudantį katiną Larry, kuris pasižymi "stipriu plėšrūno instinktu"; nuo to laiko daug kas pasikeitė, bet ne Larry

  VILNIUS, birželio 18 — Sputnik. Po rinkimų į Didžiosios Britanijos parlamentą daug kas pasikeitė, tačiau kai kas nesikeičia — Larry, katinas, gyvenantis ministro pirmininko rezidencijoje Dauningo gatvės 10-ame name, praneša Sputnik Latvija su nuoroda į laidinį "The Telegraph".

  Larry pateko į namą Dauningo gatvėje 2011 metų vasarį iš kačių ir šunų prieglaudos Betersyje. Ten jį rekomendavo kaip puikų pelių gaudytoją.

  Кота Ларри представляют президенту США Бараку Обаме
  Katina Larry pristato buvusiams JAV prezidentui Barakui Obamai

  Ankstesnis šias pareigas ejęs katinas, Humphrey, atsistatydino 1997 metais, kartu su ministru pirmininku Tony Blair (Toniu Bleru).

  2012-aisiais Larry parodė savo būdą: jo paštynes su Freja, oficialia Iždo kate, teko nuslopinti policininkams.

  ​Praėjusių metų balandžio mėnesį URM gretas taip pat pasipildė keturkojis darbuotojas — katinas Palmerstonas, kurį pasiėmė iš tos pačios prieglaudos, kaip ir Larry.

  Birželį, paskelbus referendumo dėl Didžiosios Britanijos pasitraukimo iš ES razultatus, Kameronas atsistatydino, o Larry liko su nauja ministre pirmininke Teresa May (Teresa Mei).

  Iki šiol jo šeimininkais buvo tik premjerai-konservatoriai. Paskutinės kalbos Bendruomenių Rūmuose metu Kameronas prisipažino, kad myli Larry, tačiau negali jo pasiimti su savimi, nes katinas priklauso rezidencijai. Politikas mano, kad Larry turi džiuginti visus Dauning gatvės 10-ame name dirbančius ir gyvenančius.

  Tačiau po Kamerono atsistatydinimo Larry gyvenimas smarkiai pasikeitė — jis stojo į kovą su Palmerstonu.

  Vyko kova tarp gyvenimo ir mirties: liepą Larry grįžo į Dauning gatvę, šlubuodamas, ir buvo priverstas apsilankyti pas veterinarą. Tačiau išgijęs jis atsilygino priešininkui tuo pačiu — nuotraukoje matoma, kad Palmerstonas yra sužalotas.

  ​Dviejų katinų karas sulaukė didelio žiniasklaidos dėmesio: paparaciai budi prie ministro pirmininko ir URM vadovo rezidentcijų ne dėl politinių sensacijų, o tam kad nepraleistų eilinių dviejų katinų peštynių.

  Dar šia tema

  Socialiniai tinklai: katinas Larry palaiko Brexit
  Didžiausio pasaulyje katino nuotrauka pasirodė internete
  Fotofaktas: Australijoje gyvena 118 cantimetrų ilgio rudas katinas
  Pasipuošęs katinas ir patiekalai iš viso pasaulio: neįprastas japonės projektas
  Užupyje pasislėpė jaukus knygynas ir rudaplaukis katinas
  Tegai:
  katinas Larry, Didžioji Britanija

  Svarbiausios temos