21:14 2020 Balandžio 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.0791
 • RUB82.4810
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Pabėgėlių krizė (98)
  19

  Iki 2016-ųjų pabaigos perkeltų asmenų skaičius buvo 300 tūkstančių daugiau, nei pernai ir pasiekė rekordinį rodiklį

  VILNIUS, birželio 19 — Sputnik. Jungtinių Tautų vyriausiojo pabėgėlių komisaro valdybos (JTVPK) parengtame pranešime "Globalinės tendencijos: priverstinis perkėlimas-2016" teigiama, kad šiai dienai pasaulyje priskaičiuota daugiau nei 65 milijonai pabėgėlių, prieglobsčio prašytojų ir šalies viduje perkeltųjų asmenų, praneša Sputnik Moldova.

  Kaip aiškina JTVPK, kalbama apie tris kategorijas žmonių, priverstų palikti savo namus: 22,5 milijonai žmonių rado prieglobstį už savo šalies ribų ir yra, pagal statusą, pabėgėliai, dar 40,3 milijonai — viduje perkelti asmenys, o 2,8 milijonai — prieglobsčio prašytojai, siekiantys tarptautinės apsaugos už savo šalies ribų.

  "Iki 2016 metų pabaigos 65,6 milijonų žmonių visame pasaulyje buvo prievarstinai perkeltais asmenimis dėl persekiojimų, konfliktų, smurto ir žmogaus teisių pažeidimų. Šis skaičius  300 tūkstančių asmenų daugiau nei praėjusiais metais ir yra rekordinis", — teigiama tyrime.

  Didžiausia pabėgėlių grupė — 5,5 milijonai — yra Sirijos gyventojai. Dar 6,3 milijonų sirų yra viduje perkelti asmenys, o 185 tūkstančiai — prieglobsčio prašytojai. Taigi, Sirijoje daugiau nei pusė gyventojų buvo priversti palikti savo namus. Antrą vietą pagal šį rodiklį užima Kolumbija, trečią — Afganistanas. Toliau seka Irakas, Pietų Sudanas, Sudanas, Kongo Demokratinė Respublika, Somalis, Nigerija, Ukraina ir Jemenas.

  Pabėgėliai, gavę prieglobstį Europos Sąjungoje 2016 metais
  © Sputnik /
  Pabėgėliai, gavę prieglobstį Europos Sąjungoje 2016 metais
  Temos:
  Pabėgėlių krizė (98)

  Dar šia tema

  Pabėgėlių taryba: pasaulyje daugiau kaip 30 mln priverstinių perkeltųjų
  Estijoje pusę algos pabėgėliams pasirengusi mokėti valstybė
  Pabėgėlių šeima iš Sirijos: buvom nukreipti į Lietuvą, nepaisant mūsų norų
  Latvijoje liko tik penki pabėgėliai, perkelti pagal ES programą
  EK ketina aptarti sankcijas prieš ES šalis, nepriimančias pabėgėlių
  Tegai:
  pabėgėliai, Jungtinių Tautų organizacija (JTO)

  Svarbiausios temos