11:47 2021 Vasario 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.2225
 • RUB90.3519
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  39

  "Hyperloop One" technologijos kūrėjai Lietuvą ir kitas Baltijos šalis mato kaip potencialias projekto dalyves

  VILNIUS, birželio 22 — Sputnik. Ūkio ministras Mindaugas Sinkevičius apsilankė naujos kartos transporto sistemą kuriančioje įmonėje "Hyperloop One", esančioje Los Andžele, praneša Ūkio ministerijos spaudos tarnyba.

  Susitikimo metu kompanijos atstovai pristatė savo diegiamą technologiją ir viziją — "Hyperloop One" transporto koridoriumi sujungti visas Skandinavijos ir Baltijos šalis, taip pat Lenkiją ir Vokietiją — ir pasiūlė Lietuvai įsitraukti į šį procesą.

  Министр экономики Литвы в Лос-Анджелесе в компании Hyperloop One
  Ūkio ministras Mindaugas Sinkevičius apsilankė naujos kartos transporto sistemą kuriančioje įmonėje "Hyperloop One"

  Ministras pabrėžė, kad bendrovės kuriama technologija pasaulyje neturi precedent ir Lietuva galėtų prisidėti įgyvendinant šią futuristinę idėją.

  "Hyperloop One" atstovai teigė, kad ši technologija per pastaruosius metus gerokai patobulėjo. Skaičiuojama, kad kapsulės greitis sieks 300 metrų per sekundę, o tai sudarys 1 080 kilometrų per valandą.

  Šią greitojo transporto sistemos idėją 2013 metais pristatė žymus JAV verslininkas ir išradėjas, "Tesla Motors" ir "SpaceX" įkūrėjas Elonas Muskas. Planuojama, kad ši technologija galėtų pradėti veikti 2021-aisiais, tačiau kurioje valstybėje — priklausys nuo vietos valdžios.

  Šios technologijos kūrėjai ir vystytojai jau aplankė šešias šalis, kalbėjosi su Europos Komisijos atstovais. Jų teigimu, rimtos derybos vyksta su Suomija ir Nyderlandais, tačiau Lietuvą ir kitas Baltijos šalis mato kaip potencialias projekto dalyves.

  Nauja transporto priemonė, varoma saulės energijos, bus du kartus greitesnė nei lėktuvas ir 3-4 kartas greitesnė nei greitasis traukinys.

  Dar šia tema

  Kas laukia ūkininkų "Rail Baltica" statybų metu
  Baltijos šalys įgyvendins projektą "Rail Baltica"
  Sprendimus dėl "Rail Baltica" Baltijos šalys turi priimti kartu
  Tegai:
  bendradarbiavimas, Hyperloop One, Ūkio ministerija, Elonas Muskas, Mindaugas Sinkevičius, Los Andželas

  Svarbiausios temos