18:32 2020 Vasario 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.0790
 • RUB68.8060
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Didžiosios Britanijos istorinis referendumas (68)
  27

  Sprendimas palikti Europos Sąjungos piliečius Didžiojoje Britanijoje po Brexit įsigalios tik tuo atveju, jei atitinkamos garantijos bus suteiktos ES šalyse gyvenantiems Britanijos piliečiams

  VILNIUS, birželio 23 — Sputnik. Didžiosios Britanijos ministrė pirmininkė Teresa May (Tereza Mei) pažadėjo Europos lyderiams, kad kad po "Brexit" šalyje gyvenantys ES piliečiai galės likti, praneša RIA Novosti į šaltinį britų vyriausybėje.

  Šaltinis pranešė, kad Mei palietė šią temą per darbo pietus su ES lyderiais viršūnių susitikime Briuselyje. Jis pabrėžė, kad Mei davė aiškiai suprasti, kad ES piliečiai, teisėtai esantys šalyje, galės likti čia ir po Didžiosios Britanijos pasitraukimo iš Europos Sąjungos.

  Jis taip pat pridūrė, kad Mei atmetė Europos Komisijos pasiūlymą, jog imigrantų teisių užtikrinimo procesą ir galimus ginčus peržiūrėtų ES Teisingumo Teismas. Ministrė pirmininkė siūlo suteikti leidimus gyventi ES piliečiams, kurie pragyveno Jungtinėje Karalystėje mažiausiai penkerius metus.

  Tai suteiktų teisę ne tik gyventi, bet ir naudotis sveikatos, švietimo ir kitomis socialinėmis sistemomis.

  Be to Mei pažymėjo, kad šis pasiūlymas įsigalios tik tuo atveju, jei atitinkamos garantijos bus suteiktos ES šalyse gyvenantiems Jungtinės Karalystės piliečiams.

  "Noriu patikinti ES piliečius, kurie rado namus Jungtinėje Karalystėje, kad nei vienam iš jų neteks išvykti", — sakė ji žurnalistams atvykus į Europos Vadovų Tarybos plenarinį posėdį Briuselyje.

  Anot Mei, "detalesnį pasiūlymą" apibrėš Didžiosios Britanijos vyriausybė pirmadienį.

  Brexit

  2016 metų birželį Didžiojoje Britanijoje įvyko referendumas, kuriame daugybė britų balsavo už išstojimą iš ES. Šių metų kovo pabaigoje ministerė pirmininkė Mei suaktyvino Lisabonos sutarties 50-ąjį straipsnį ir pasirašė oficialų prašymą išstoti iš Bendrijos.

  Daugiau apie tai, kas laukia lietuvių Didžiojoje Britanijoje po Brexit skaitykite čia >>

  Kovo 29 dieną Didžioji Britanija oficialiai pradėjo pasitraukimo iš Europos Sąjungos procedūrą. Derybos su Europos Sąjunga dėl Didžiosios Britanijos išstojimo iš ES truks dvejus metus, tad Jungtinė Karalystė paliks Sąjungą 2019 metų pavasarį.

  Temos:
  Didžiosios Britanijos istorinis referendumas (68)

  Dar šia tema

  Šviečia, bet nešildo: kas laukia lietuvių Britanijoje po Brexit?
  ES reikalauja iš Britanijos 2 mlrd eurų už rinkliavų nemokėjimą
  Europos parlamento vadovas: Didžioji Britanija gali likti ES
  Didžioji Britanija nustatė išėjimo iš Europos Sąjungos datą
  Tereza Mei: Britanija nesigriebs atskirų narystės ES elementų
  Tegai:
  Brexit, Europos Sąjunga, Didžioji Britanija

  Svarbiausios temos