10:45 2020 Lapkričio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.1900
 • RUB90.1153
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  218

  Šiuo metu ruošiamasi išleisti antrąjį šių banknotų tiražą, kuris, anot Vokietijos Kylio miesto turistinio portalo Facebook paskyroje, apyvartoje pasirodys per artimiausias penkias savaites

  VILNIUS, birželio 29 — Sputnik. Praėjusį antradienį Europos centrinis bankas (ECB) Vokietijoje į apyvartą išleido neįprastas nulio eurų nominalo kupiūras, už kurias nieko negalima įsigyti, praneša Sputnik Latvija su nuoroda į Ispanijos laikraštį El Mundo.

  "Nulio eurų" banknotai skirti kolekcininkams ir turistams, apsilankantiems Vokietijos šiaurėje esančioje Šlėzvigo-Holšteino žemėje. Jų galima įsigyti už 2,50 euro.

  Kad "nulio euro" kupiūra taptų tikra valiuta, nors ir ne materialios vertybės, Vokietijoje buvo priimtas specialus įstatymas "Der Null-Euro-Schein richt" (Nulio eurų projektas), patvirtintas ECB.

  Atsiskaityti už prekes ar paslaugas šiuo banknotu negalima, tačiau jis turi tokias pačias apsaugos priemones kaip ir paprasti eurai.

  Ant banknoto pavaizduotas mokomasis 1958 metų Vokietijos karinio jūrų laivyno burlaivis "Gorch Fock II", kurio registro uostas yra Kylio miestas. Fone — koliažas iš Europos įžymybių, tokių kaip Eifelio bokštas ir Brandenburgo vartai.

  Šio burlaivio vaizdas 1961-1990 metais puošė 10 markių vokiško Budersbanko banknotą.

  "Šis neįprastas įstatymo projektas padarys Kylį ypatingu, unikaliu turistams, o banknotas taip pat taps kolekcine vertybe", — teigia miesto administracija.

  Pirmąjį tiražą sudarė 5 000 banknotų egzemplioriai, jie mažiau nei per 24 valandas buvo išparduoti susidomėjusiems numizmatams.

  Šiuo metu ruošiamasi išleisti antrąjį šių banknotų tiražą, kuris, anot Kylio miesto turistinio portalo Facebook paskyroje, apyvartoje pasirodys per artimiausias penkias savaites.

  Norintieji įsigyti neįprastą suvenyrą jau dabar gali jį užsisakyti iš anksto.

  "Ilgą laiką nulio eurų bilietas buvo laikomas pramanu. Būtent todėl šitas retas ir tikrai autentiškas egzempliorius turi paklausą tarp kolekcininkų", — praneša miesto turizmo portalas, kurio darbuotojai nebegali susidoroti su neįprastos kupiūros užsakymų srautu.

  Dar šia tema

  Kaip užsidirbti ir taupyti vaikus mokys centrinis bankas
  Nuo šiol britai galės mokėti plastikiniais banknotais
  Europos Bankas nebeišleis 500 eurų banknotų
  Tegai:
  kolekcininkai, banknotai, pinigai, Facebook, Kylis, Vokietija

  Svarbiausios temos