23:06 2019 Sausio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1402
 • RUB75.6267
  Putino ir Trampo sustikimas Hamburge, nuotrauka iš įvykio vietos

  Užsitęsęs pokalbis: Melania bandė pasiimti vyrą iš derybų su Putinu

  © Sputnik / Михаил Климентьев
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  5410

  Pirmosios rimtos JAV ir Rusijos prezidentų derybos vyko taip ilgai, kad politikai paprašė pirmosios JAV ledi paskubinti vyrą, tačiau jai tas nepavyko

  VILNIUS, liepos 8 — Sputnik. JAV pirmoji ledi Melania Tramp buvo paraginta įsikišti į užsitęsiusias JAV prezidento Donaldo Trampo ir Rusijos prezidento Vladimiro Putino derybas, praneša RIA Novosti su nuoroda į JAV Valstybės sekretorių Reksą Tilersoną.

  Valstybės departamento teigimu, prezidentai turėjo tiek daug klausimų, kuriuos norėtų kartu aptarti, kad į derybų kambarį teko užeiti pirmajai ledi,  kad  įtikintų vyrą, jog metas užbaigti derybas. Tačiau Melaniai to padaryti nepavyko.

  "Buvo toks įsitraukimo ir numonių apsikeitimo lygis, kad nei vienas iš jų negalėjo sustoti. Už derybų kambario durų žvalgėsi žmonės. Vienu metu jie net nusiuntė pirmąją ledi paskatinti sutuoktinį užbaigti užsitęsusias derybas. Akivaizdu, kad jai tas nepavyko", — pasakojo Tilersonas.

  Pirmasis JAV ir Rusijos prezidentų susitikimas tęsėsi daugiau nei dvi valandas, vietoj planuotų 30 minučių, kaip anksčiau skelbė Baltieji rūmai.

  Derybų metu Putinas ir Trampas aptarė pagrandinius tarptautinės darbotvarkės klausimus, tarp jų Ukrainą ir Siriją, bei dvišalius santykius.

  Derybos vyko už uždarų durų. Susitikimas prasidėjo, kai Putinas ir Trampas užėjo į derybų kambarį ir užėmė savo vietas, po to užėjo apie 30 žurnalistų. Putinas ir Trampas ištarė kelis žodžius, pabrėždami sustikimo svarbą, bet po to tapo aišku, kad daugiau į žiniasklaidos atstovų klausimus lyderiai neketina atsakinėti.

  Dar šia tema

  Vladimiro Putino linija
  Putinas: pažeistas pilnavertis Rusijos ir JAV dialogas
  Buvęs Lenkijos premjeras: Trampas nebenori su niekuo konfliktuoti
  Melanija Tramp persikėlė į Baltuosius rūmus
  Tegai:
  derybos, G20, Melania Tramp, Donaldas Trampas, Vladimiras Putinas, Hamburgas
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos