23:32 2020 Rugpjūčio 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1813
 • RUB86.5850
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  21

  Teroristinės grupuotės "Islamo valstybė", uždraustos Rusijoje, JAV ir daugelyje kitų valstybių, kovotojai patvirtino savo lyderio Abu Bakra al-Baghdadi žūtį

  VILNIUS, liepos 11 — Sputnik. Teroristai, priklausiantys grupuotei "Islamo valstybė" patvirtino informaciją apie savo lyderio Abu Bakra al- Baghdadi, praneša Sputik International su nuoroda į televizijos kanalą "Al-Sumarija".

  Sirijos miestas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Ministry of defence of the Russian Federation

  Pranešama, kad IV kovotojai išplatino trumpą pranešimą, kuriame praneša apie savo lyderio Abu Bakra al- Baghdadi žūtį, o taip pat skelbia "naujo chalifato" vardą.

  Rusijos Gynybos ministerija birželio 16 dieną pranešė, kad Al-Baghdadi buvo likviduotas gegužės 28 dieną, kai Rusijos oro ir kosminių pajėgos smogė komandiniam punktui pietiniame Rakos priemestyje, kur tuo metu ir buvo pagrindinis IV teroristas.

  Al-Baghdadi, tikrasis vardas — Ibrahim Awwad Ibrahim Ali al-Badri, pirmą kartą pasirodė viešumoje 2014-ųjų liepą, kai iš IV užgrobtos mečetės Mosule paskelbė apie "islamo kalifato" kūrimą Artimuosiuose Rytuose. Nuo tada, žiniasklaida ne kartą skelbė informaciją apie jo likvidavimą, tačiau ji nebuvo patvirtinta.

  Amerikos ir Irako specialiosios pajėgos spėliojo, kad IV lyderis gali slapstytis netoli Sirijos pasienio, miestelio El-Baad rajone. Tačiau liepos 11-ąją "Daily Mail" su nuoroda į Sirijos televiziją pranešė, kad Al- Baghdadi likviduotas, spėjama, kad jis Rakkos apšaudymo metu.

  * Teroristinė grupuotė, uždrausta JAV, Rusijoje ir kai kuriose kitose šalyse.

  Dar šia tema

  Vaizdo įrašas padėjo sulaikyti islamo įstatymų nepaisančius jaunuolius
  "Islamo valstybė" prisiėmė atsakomybę už išpuolį bažnyčioje
  Už išpuolį Vokietijoje atsakinga "Islamo valstybė"
  Lietuva pasiruošė ryžtingai kovoti su "Islamo valstybe"
  "Islamo valstybė" prisiėmė atsakomybę už išpuolį Nicoje
  Tegai:
  teroristai, Islamo valstybė, Abu Bakras al-Baghdadi

  Svarbiausios temos