04:37 2021 Sausio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  43

  Mantas Sinkevičius Turkijoje vykstančiose Kurčiųjų vasaros olimpinių žaidynių graikų-romėnų imtynėse užėmė trečią vietą

  VILNIUS, liepos 23 Sputnik. Lietuvos imtynininkas Mantas Sinkevičius Samsune (Turkija) vykstančių Kurčiųjų vasaros olimpinių žaidynių graikų-romėnų imtynių svorio kategorijoje iki 75 kilogramų iškovojo bronzos medalį, praneša Prezidentės spaudos tarnyba.

  Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino imtynininką ir palinkėjo, kad šis medalis būtų tvirtas tolesnio kelio kopiant į sporto aukštumas pagrindas, naujų ir didelių, Lietuvą garsinančių laimėjimų pradžia.

  Pasak šalies vadovės, tai svari, sportininko talentą patvirtinanti pergalė, garbė ir pripažinimas Lietuvai, įkvepiantis pavyzdys sportuojantiems šalies žmonėms.

  Мантас Синкявичюс
  Mantas Sinkevičius varžybų metu

  Tai jau antrasis medalis mūsų rinktinės taupyklėje — vyrų stalo teniso komandų varžybose bronzos medalius iškovojo tenisininkai Gintautas Juchna, Deividas Takinas, Kęstutis Žižiūnas, Viktoras Narkevičius.

  Prezidentė padėkojo sportininkams už pastangas ir išreiškė viltį, kad šalies trispalvė visuomet įkvėps kovoti dėl pačių aukščiausių įvertinimų. Pasak Grybauskaitės, sportininkų dėka Lietuvos vardas skamba plačiai ir garbingai.

  Lietuva Turkijoje 23-čiosiose Kurčiųjų vasaros olimpinėse žaidynėse turi 56 savo atstovus, kurie pristato šalį paplūdimio tinklinio, badmintono, vyrų krepšinio, stalo teniso, graikų-romėnų imtynių, orientacinio sporto, lengvosios atletikos ir moterų krepšinio varžybose. 

  Pirmą kartą Kurčiųjų žaidynės buvo surengtos dar 1924-aisiais metais Paryžiuje. Lietuva šiose žaidynėse pirmą kartą dalyvavo 1993 metais Sofijoje. Tuomet lietuviai tenkinosi vienu sidabro medaliu, tačiau pastarosiose dvejose žaidynėse Taivane ir Sofijoje Lietuvos rinktinė iškovojo po 13 medalių.

  Kurčiųjų žaidynės dar vadinamos tyliosiomis, nes čia varžosi klausos negalią turintys sportininkai. Atletai turi geresne savo ausimi turėti 55 decibelus siekiantį kurtumą. Jokie pagerinantys klausą aparatai varžybų metu nėra leistini, kad visi dalyviai galėtų varžytis lygiomis sąlygomis.

  Teisėjai ir žiūrovai žaidynių metu nenaudoja jokių garsus skleidžiančių prietaisų. Vietoje to, futbolo teisėjai vietoje švilpukų naudoja vėliavėles, bėgimo varžybos skelbiamos ne šūviais, o šviesos blyksniais. Sirgaliai taip pat dažniau ne ploja, o mojuoja abiem rankomis ir taip palaiko savo favoritus.

  Į Samsuną suvažiavo net virš trijų tūkstančių atletų iš 97 pasaulio šalių ir daugiau nei penki tūkstančiai sirgalių.

  Žaidynės startavo liepos 19 dieną ir tęsis 14 dienų, per kurias vyks 21-os sporto šakos varžybos.

  Dar šia tema

  Kurtieji Lietuvoje galės rinktis vertėją pagal jo kvalifikaciją
  Tegai:
  bronzos medalis, Kurčiųjų vasaros olimpinės žaidynės, Mantas Sinkevičius, Turkija, Lietuva

  Svarbiausios temos