04:37 2020 Rugpjūčio 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.1765
 • RUB86.7275
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (266)
  46

  Europos Sąjunga ketina pareikalauti iš JAV prezidento patvirtinimo, kad naujos sankcijos neturės neigiamos įtakos Europos interesams

  VILNIUS, liepos 24 — Sputnik. Europos Komisijos vadovas Žanas-Klodas Junkeris ragina skubiai aptarti Europos Sąjungos atsaką tuo atveju, jeigu JAV paskelbs naujas sankcijas prieš Rusiją, praneša RIA Novosti su nuoroda į "Financial Times".

  "Financial Times" gavo dokumentus, kuriuos Eurokomisija aptars posėdyje trečiadienį. Pagal planą numatyti keli bendradarbiavimo su JAV variantai. Laikraštis pabrėžia, kad Junkeris ragina nedelsiant aptarti galimus Briuselio veiksmus tuo atveju, jeigu Europos energetinėms ir kitoms kompanijoms grės sankcijų, kurios aptariamos JAV, pavojus.

  Dokumente rašoma, kad "Europos Sąjunga turi būti pasiruošusi veiksmams artimiausiu metu". "Finansial Times" duomenimis, Briuselis ketina reikalauti iš Vašingtono "viešo ir raštiško pareiškimo", kad naujos sankcijos nepaveiks Europos interesų. Dar vienas variantas, kuris minimas Eurokomisijos dokumente, numato galimybę nepripažinti JAV apribojimų galiojimo ES teritorijoje. Be to, ES neatmeta galimybės įvesti atsakomąsias priemones, kurios atitiks Pasaulio prekybos organizacijos normas, sakoma leidinyje.

  Šeštadienį paaiškėjo, kad abejų JAV Kongreso rūmų respublikonai ir demokratai suderino įstatymo dėl sankcijų prieš Rusiją ir Iraną projekto tekstą. Balsavimas numatytas artimiausiomis savaitėmis, vėliau dokumentą turės pasirašyti prezidentas.

  Tuo pat metu sekmadienį Baltųjų rūmų spaudos tarnybos vadovė Sara Sanders pareiškė, kad Donaldo Trampo administracija "palaiko griežtą požiūrį į Rusiją ir naujų sankcijų įvedimą".

  Europos Sąjunga įvertino projektą kaip Vašingtono vienašališkus veiksmus ir perspėjo apie neigiamas pasekmes. Amerikos įstatymas, tarp kita ko, numato sankcijas energetikos srityje prieš "Šiaurės srautą-2".

  Europiečių nuostoliai nuo sankcijų Rusijai ir jos priimtų kontrapriemonių
  © Sputnik /
  Europiečių nuostoliai nuo sankcijų Rusijai ir jos priimtų kontrapriemonių
  Temos:
  Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (266)
  Tegai:
  sankcijos, Žanas Klodas Junkeris, Europos Sąjunga

  Svarbiausios temos