14:30 2021 Sausio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.2064
 • RUB89.5913
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  81

  Pentagonas ir JAV valstybės departamentas sukūrė prieštankinių raketų ir kitos ginkluotės tiekimo planą, palaikymo iš Baltųjų rūmų dar nebuvo gauta, praneša "The Wall Street Journal" cituodamas JAV pareigūnus

  VILNIUS, rugpjūčio 1 — Sputnik. Amerikiečių laikraštis "The Wall Street Journal" publikavo medžiagą, kurioje pranešama apie JAV planus tiekti Ukrainos kariuomenei prieštankinių raketų ir kitos ginkluotės.

  Pagal Pentagono ir Valstybės departamento pasiūlymą, JAV tieks Ukrainai prieštankinių pabūklų, taip pat, galbūt, raketų kompleksų "Javelin" ir oro gynybos sistemų.

  Leidinyje pažymima, kad pristatymas bus vykdomas neva tiems Ukrainos vienetams ir padaliniams, kurie "yra toli nuo kontakto linijos". Be to, paskelbta, kad Ukraina "įsipareigoja" naudoti mirtiną Amerikos ginklą tik "neatidėliotinais atvejais".

  Anot laikraščio, Pentagono atstovė Michelle Baldanza pažymėjo, kad JAV neatmetė "mirtino gynybinio ginklo Ukrainai" tiekimo galimybės. JAV pareigūnas, kuris aktyviai paremia Ukrainos kariuomenės ginklavimo mirtinu ginklu iš JAV planus, tai Pentagono vadovas James Mattis (Džeimsas Metisas), turintis pravardę "Pasiutęs šuo".

  Laikraščio duomenimis, jei Ukraina panaudos ginklą netinkamai, Vašingtonas galės nuspręsti atsiimti techninę pagalbą.

  Kaip pažymėta laikraštyje, kai kurie JAV ir Ukrainos pareigūnai sako, kad, tikriausiai, Baltieji rūmai priims galutinį sprendimą šiuo klausimu tik po kelių mėnesių.

  Rusija jau ne kartą perspėjo, kad ginklų pristatymo į Ukrainą planai tik ves prie konflikto eskalavimo Donbase. Kaip ne kartą pareiškė Rusijos prezidento Vladimoro Putino atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas, ginklų tiekimas į Ukrainą iš išorės neprisidės prie krizės Donbase sureguliavimo ir Minsko susitarimų įgyvendinimo.

  Prieš ginklų tiekimą Ukrainai taip pat pasisakė dauguma Europos politikų.

  Buvęs Vokietijos užsienio reikalų ministras, buvęs ESBO pirmininkas, Vokietijos prezidentas Frankas-Walteris Steinmeieris (Frankas-Valteris Šteinmejeris) anksčiau pareiškė, kad ginklų tiekimas į Ukrainą yra labai rizikingas ir neproduktyvus išėjimo iš krizės būdas. NATO Karinio komiteto pirmininkas Petras Pavelas pareiškė, kad jis nemato būtinumo tiekti mirtiną ginklą Kijevui, nes tai "tik padidins žmonių kančias".

  Dar šia tema

  Lietuvos instruktoriai mokys Ukrainos karius
  ES ketina suteikti Kijevui 50 mln eurų paramą Donbaso atkūrimui
  Radikalai grasina komplikuoti Rusijos įmonių darbą Ukrainoje
  Ukraina liepė sunaikinti Malazijos "Boingo" katastrofos įkalčius
  Tegai:
  ginklų tiekimas, mirtinas ginklas, ginklas, žiniasklaida, Baltieji rūmai, The Wall Street Journal, Pentagonas, JAV Valstybės departamentas, Vašingtonas, Ukraina, JAV

  Svarbiausios temos