20:17 2018 Vasario 18
Vilnius-4°C
Tiesioginis eteris
  Atliekos, archyvinė nuotrauka

  Lietuva dalyvavo Interpolo operacijoje dėl neteisėto atliekų išvežimo

  © Photo: Aplinkos ministerija
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  22 0 0

  Interpolo operacijos metu buvo aptikta 1,5 milijono tonų atliekų, skirtų neteisėtai pašalinti, didžiąją jų dalį sudarė metalo arba elektros ir elektroninės įrangos atliekos, paprastai susijusios su automobilių pramone

  VILNIUS, rugpjūčio 9 Sputnik. Šių metų birželio 1-30 dienomis Tarptautinė kriminalinės policijos organizacija Interpolas įvykdė plataus masto operaciją, kurios metu visame pasaulyje buvo aptikta daugiau nei 1,5 milijono tonų atliekų, skirtų neteisėtai išvežti arba pašalinti, praneša Aplinkos ministerija.

  Tarp operacijoje dalyvavusių policijos, muitinės, pasienio ir aplinkosaugos pareigūnų iš 43 šalių buvo ir Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento inspektoriai, kurie Lietuvos-Lenkijos pasienyje vykusiuose reiduose kontroliavo tarpvalstybinius atliekų vežimus.

  Plataus masto operaciją "30 veiksmų dienų" inicijavo speciali Interpolo darbo grupė, reaguodama į pasaulinės teisėsaugos bendruomenės raginimą surinkti kuo daugiau informacijos apie neteisėtus atliekų srautus tarp šalių ir regionų.

  Didžioji dalis atliekų, aptiktų operacijos metu, buvo metalo arba elektros ir elektroninės įrangos atliekos, paprastai susijusios su automobilių pramone. Iš viso buvo pranešta apie 226 nusikaltimus, tirta 413 administracinių pažeidimų. Baudžiamosiose bylose buvo nustatyta 141 siunta, kurioje iš viso buvo gabenama 14 tūkstančių tonų neteisėtų atliekų, taip pat 85 vietos, kuriose neteisėtai išmesta daugiau nei vienas milijonas tonų atliekų.

  Ankstesni panašaus pobūdžio Interpolo tyrimai buvo skirti nusikaltimams elektros ir elektroninės įrangos atliekų tvarkymo srityje išsiaškinti, tuo tarpu ši operacija apėmė ir pramonines, statybines, buitines bei medicinines atliekas. 

  Nusikaltimai aplinkai atliekų srityje kelia didelį susirūpinimą, nes, Interpolo duomenimis, iš 2010 metais susidariusių 275 milijonų tonų plastiko atliekų apie 12,7 milijono tonų buvo neteisėtai išmesta į vandenyną, o 2014 metais iš 42 milijonų tonų elektros ir elektroninės įrangos atliekų, susidariusių visame pasaulyje, tik trečdalis sutvarkyta tinkamai.

  Interpolas nustatė, kad nusikalstamos grupuotės, dalyvaujančios neteisėtame elektronikos atliekų šalinime, taip pat buvo susijusios su prekyba žmonėmis, narkotikais ir šaunamaisiais ginklais, sukčiavimu ir pinigų plovimu. 

  Dar šia tema

  Ignalinos atominėje elektrinėje bus pastatytas naujas atliekynas
  Lietuviai vis dažniau apskundžia gamtos niokotojus
  Aplinkos ministras: "šiukšlynų milijonierius" patikrins prokuratūra
  Tik 10% lietuvių nerūpi atliekų rūšiavimas
  Tegai:
  atliekos, Interpolas
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos