10:16 2020 Rugpjūčio 15
Tiesioginis eteris
 • USD1.1813
 • RUB86.5850
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  57

  Didžiosios Britanijos kriminalistai atliko daugiau nei 300 tyrimų, kurie parodė, kad kiekviename didžiajame Didžiosios Britanijos mieste dešimtys žmonių laikomi vergijoje

  VILNIUS, rugpjūčio 11 Sputnik. Šimtai žmonių tapo pagrobti ir paversti vergais Didžiojoje Britanijoje, praneša RIA Novosti  Britanijos Nacionalinės kriminalinės agentūros duomenis (The National Crime Agency, NCA).

  Britų kriminalistai atliko daugiau nei 300 tyrimų, kurie parodė, kad šiuolaikinė vergovė, įskaitant seksualinę ir vaikų darbo išnaudojimą, Jungtinėje Karalystėje yra gana paplitusi. Beveik kiekviename didžiajame mieste dešimtys žmonių laikomi vergijoje. Kaip pažymi NCA, kai kurie iš jų net nesuvokia, kad jie yra vergijoje.

  Šiemet gegužę ir birželį Jungtinėje Karalystėje atliktų operacijų metu 111 žmonių buvo sulaikyta, o taip pat nustatyta 130 žmonių, kurie galėjo būti nusikaltėlių aukomis.

  "Vis didėjantis įrodymų, kuriuos mes gauname, skaičius patvirtina, kad šiuolaikinės vergijos mastas yra didesnis nei kas nors anksčiau galėjo pagalvoti", — sakė NCA atstovas Will Kerr, pridūręs, kad dar nenustatytų aukų skaičius gali būti daug didesnis.

  Europoje apyvarta iš šios nusikalstamos veiklos pasiekia penkis milijonus eurų, pažymėjo agentūroje.

  Daugeliausia žmonių pagrobimus vykdo išeivių iš Rytų ir Pietų Europos bei Baltijos šalių grupuotės. Tuo pačiu metu vergijoje atsiduria jų  tautiečiai.

  Šių metų rugpjūtį Lietuvoje buvo demaskuotas tarptautinis prekybos žmonėmis tinklas. Nusikaltėliai, kilę iš Lietuvos ir Ukrainos, planavo nelegaliai išvežti į Britaniją atvykusius į šalį ukrainiečius.

  Operacijos metu buvo rasti nelegaliai gabenti devyni Ukrainos piliečiai, kuriuos nusikalstama grupuotė ketino neteisėtai išvežti į užsienį ir,  pasinaudojus jų pažeidžiamumu, išnaudoti priverstiniams fiziniams darbams vergijos sąlygomis.

  Dar šia tema

  Lietuva dalyvavo Interpolo operacijoje dėl neteisėto atliekų išvežimo
  Tegai:
  vergija, prekyba žmonėmis, Didžioji Britanija

  Svarbiausios temos